Matteo Manassero. 73° Open d’Italia. Golf Club Milano. September 2016. EPA/MATTEO BAZZI Dostawca: PAP/EPA.

Joburg Open!

Po hucznym zakończeniu ostatniego sezonu European Tour, DP World Tour zainaugurował swą działalność turniejem Joburg Open. 

 

 

 

 

 

Wszystko rozpocznie się już w czwartek, podczas turnieju Joburg Open, cztery dni od zwycięstwa w DP World Tour Championship i całym rankingu European Tour – Collina Morikawy.

 

 

W kolejnych tygodniach rozegrane zostaną SA Open Championship i Alfred Dunhill Championship, w których swój sezon zainauguruje  Adrian Meronk. Turnieje DP World Tour rozgrywane w Afryce Południowej, są również częścią lokalnego Sunshine Tour.

 

 

Joburg Open toczyć będzie się w Randpark Golf Club, pod Johannesburgiem, na polu Firethorn. Kompleks golfowy uzupełnia jeszcze drugie pole – Bushwillow Course.

 

 

SA Open Championship odbędzie się w Sun City, w Gary Player Country Club, a Alfred Dunhill Championship, oczywiście w Leopard Creek Country Club, który tak dobrze pamiętamy z ubiegłorocznych popisów Adriana, kiedy zajął tam drugie miejsce, prowadząc po każdej z trzech pierwszych rund.

 

golfchannel.pl/?news=meronk-opowiesci-z-leopard-creek

 

 

Pierwsza edycja Joburg Open organizowanego ze wsparciem władz Johannesburga odbyła się w 2007 roku. Zawody rozgrywane były do 2017 roku, kiedy zorganizowano aż dwie edycje turnieju – w lutym i ponownie w grudniu – zaliczając edycję grudniową do rankingu kolejnego sezonu European Tour.

Na liście dotychczasowych zwycięzców Joburg Open znajdują się m.in. Charl Schwartzel, George Coetzee, Darren Fichardt, Branden Grace, Haydn Porteous, Richard Sterne i Andy Sullivan.

Rok temu zwyciężał Joachim Brandt Hansen, który właśnie w Afryce świętował swój pierwszy tytuł European Tour, po ponad dziesięciu latach zawodowej gry w golfa!

golfchannel.pl/?news=hansen

 

 

'JB’ teraz jest już dwukrotnym triumfatorem ligi zwyciężając dwa tygodnie temu w Aviv Dubai Championship, gdzie Adrian Meronk był ósmy.

golfchannel.pl/?news=meronk-osmy-w-dubaju

 

 

W Joburg Open zagrają m.in. Dean Burmester, David Howell, Marcus Helligkilde, Dylan Frittelli, Wilco Nienaber, Brandon Stone, Oliver Wilson, Justin Harding, Ross Fisher, Daniel Van Tonder, David Drysdale, Renato Paratore, Matthew Jordan, Jovan Rebula, Jens Dantorp, czy Matteo Manassero!

Joachim B. Hansen nie będzie bronił tytułu.

 

Joburg Open w Golf Channel Polska

 

Czwartek i piątek:

 Joburg Open – runda 1 i 2 (RE-LIVE) 18:00 – 22:00

Sobota:

 Joburg Open – FINAŁ (LIVE) 12:00 – 15:30

Komentuje: Jacek Person.

 

Napisała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni