Adrian Meronk. Fot. Marek Darnikowski

Meronk w RPA

Po premierowych turniejach na Cyprze pierwszoligowy cykl European Tour przenosi się Czarny Ląd. Przed nami trzy turnieje w RPA – rozpoczynający się w czwartek Joburg Open, a dalej Alfred Dunhill Championship i South African Open. Wszystkie z planowanym udziałem Adriana Meronka.

 

 

Joburg Open zostanie rozegrany w Randpark Golf Club pod Johannesburgiem. Kompleks golfowy składa się z dwóch pól: Firethorn Course oraz Bushwillow. Inauguracja jesiennej afrykańskiej odsłony European Tour rozpocznie się na pierwszym z wymienionych pól.

W tym sezonie European Tour gościł już w RPA, podczas rozgrywanego na przełomie grudnia i stycznia – Alfred Dunhill Championship, w Leopard Creek CC i styczniowym South African Open hosted by the City of Johannesburg, toczącym się właśnie w Randpark GC.

Turnieje European Tour rozgrywane w Afryce Południowej, są również częścią lokalnego Sunshine Tour.

 

 

Pierwszy Polak na European Tour rozpocznie rywalizację o godzinie 11.10 czasu polskiego. We flighcie towarzyszyć mu będą golfiści notowani zdecydowanie niżej w światowym rankingu: JJ Senekal z RPA i Grek Peter Karmis.

 

 

Na liście startowej dominują oczywiście przedstawiciele gospodarzy – w swojej ojczyźnie wystąpią takie gwiazdy, jak Brandon Stone czy George Coetzee. Zagrają również m.in.: Rhys Enoch, Cormac Sharvin, Oliver Fisher, Niklas Lemke, Adrien Saddier, Marcus Armitage, Andrea Pavan, Adrian Otaegui, Shubhankar SHARMA, Masahira Kawamura, Nicolai HØJGAARD, Oliver Wilson, Christiaan BEZUIDENHOUT, Julian Suri, Alvaro Quiros, David Drysdale, Matthieu Pavon, Antoine Rozner, Richard Bland, Aaron COCKERILL.

Pierwsza edycja turnieju organizowanego ze wsparciem władz Johannesburga odbyła się w 2007 roku. Zawody odbywały się aż do 2017 roku, kiedy rozegrano aż dwie edycje turnieju – w lutym i ponownie w grudniu – zaliczając edycję grudniową do rankingu kolejnego sezonu European Tour.

Na liście dotychczasowych zwycięzców Joburg Open znajdują się m.in. Charl Schwartzel, George Coetzee, Darren Fichardt, Branden Grace, Haydn Porteous, Richard Sterne i Andy Sullivan.

Ostatnim triumfatorem turnieju jest Shubhankar Sharma.  Adrian Meronk zajął wówczas 42 miejsce.

 

Dynamiczne relacje z Joburg Open 2017 i poczynań Adriana Meronka – TUTAJ TUTAJ

 

 

***

 

Joburg Open i RSM Classic w Golf Channel Polska 

 

Czwartek, 19 listopada

European Tour: Joburg Open – runda 1 (LIVE) 14:00 – 16:00

PGA TOUR: The RSM Classic – runda 1 (LIVE) 19:00 – 22:00

 

Piątek

European Tour: Joburg Open – runda 2 (LIVE) 12:00 – 16:00

PGA TOUR: The RSM Classic – runda 2 (LIVE) 19:00 – 22:00

 

Sobota

European Tour: Joburg Open – runda 3 (LIVE) 12:00 – 15:30

PGA TOUR: The RSM Classic – runda 3 (LIVE) 19:00 – 22:00

 

Niedziela

European Tour: Joburg Open – finał (LIVE) 12:00 – 15:30

PGA TOUR: The RSM Classic – finał (LIVE) 19:00 – 22:00

 

The RSM Classic komentują: Krzysztof Rawa i Michał Ligocki.

Joburg Open komentuje Jacek Person.

 

Livescoring Joburg Open TUTAJ

Źródło: PZG/Anna Kalinowska

fot. Marek Darnikowski

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni