Chilean golfer Joaquin Niemann (R) poses with Tiger Woods. The Genesis Invitational at the Riviera Country Club in Los Angeles. 20 February 2022. EPA/CAROLINE BREHMAN Dostawca: PAP/EPA.

Joaquin Niemann mistrzem The Genesis Invitational

Joaquin Niemann został mistrzem The Genesis Invitational. Prowadząc od startu do mety zdobył najcenniejsze trofeum w swojej dotychczasowej karierze.

Mimo pogoni gigantów golfa, w niedzielę zdołał przypieczętować drugie zwycięstwo na PGA TOUR. Wygrał z dwoma uderzeniami przewagi, przed wykręcającym wynik dnia 65 – Collinem Morikawą i wiceliderem po 54. dołkach – Cameronem Youngiem.

23 – letni Chilijczyk przystępował do niedzielnej potyczki z trzema uderzeniami przewagi nad starszym o rok debiutantem – Youngiem i z sześcioma nad Viktorem Hovlandem – równolatkiem Younga. Po drodze złamał kilka zacnych rekordów. Jego runda otwarcia 63 wyrównała najniższy wynik w historii turnieju. Później pobił rekord po 36 dołkach – 126, 16 poniżej par i rekord po 54 dołkach – 194, 19 poniżej par. Joaco został też pierwszym zwycięzcą, który prowadził przez cały turniej, po Charliem Siffordzie, który dokonał tej sztuki w 1969 roku.

Na osiemnastym greenie czekali przyjaciele.

Była to druga wygrana nie tak dawno temu najlepszego amatora świata na PGA TOUR, po zwycięstwie w Military Tribute at The Greenbrier, w 2019 roku. Wcześniej triumfował siedmiokrotnie jako zawodowiec, na Chilean Tour.

“Czułem, że muszę być bardzo skoncentrowany podczas rundy. Wszystko o czym starałem się myśleć, to był tylko następny strzał. Starałem się słuchać własnego ciała, jak się czuję, jak wyobrażam sobie uderzenie, które mam zamiar wykonać.”

Gonił Young, gonili giganci – Thomas, Hovland i Morikawa. W wypadku zwycięstwa każdy z tej trójki mógł teoretycznie zostać No.1 na świecie. Przewaga lidera była jednak zbyt duża.

Miejscem czwartym podzielili się: triumfator z Riviery z 2020 roku – Australijczyk Adam Scott i walczący ostatnio o zwycięstwo praktycznie w każdym turnieju – Norweg Viktor Hovland. Szósty był Justin Thomas.

Joaco zarobił bardzo sympatyczne $2.16 miliona, awansował w klasyfikacji FedExCup z pozycji 53 na siódmą, a w rankingu światowym z miejsca 32 na dwudzieste.

 

GRATULACJE! #VamosJoaco! 

 

 

W tym tygodniu od czwartku do niedzieli zapraszamy na turniej PGA TOUR – The Honda Classic

 

 

TRANSMISJE codziennie od 20:00 do północy.

 

Komentuje: Jacek Person.

 

Napisała: Kasia Nieciak

 

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni