ANDREW GOMBERT PAP/EPA

Jim „ Bones” Mackay na pokładzie Golf Channel!

Jim Mackay to jeden z najbardziej rozpoznawalnych caddie w profesjonalnym golfie, współpracujący przez ćwierć wieku z jednym z najbardziej znanych golfistów na tej planecie! Nic więc dziwnego, że kiedy panowie zgodnie postanowili zakończyć współpracę, wszyscy natychmiast zaczęli zastanawiać się, jaki jest plan B w karierze 52-letniego pana „Bonesa”.

Zagadka wyjaśniła się dość szybko. Przed Jimem otworzyła się furtka do nowego, ekscytującego rozdziału zawodowej kariery, która dalej będzie toczyła się na świeżym powietrzu i w cieszących oko i inne zmysły okolicznościach przyrody.

Już od rozpoczynającego się w przyszłym tygodniu The Open, w Royal Birkdale, Jim Mackay będzie pracował w samym centrum akcji, jako „latający” korespondent&komentator podczas turniejów, transmitowanych przez NBC Sports Group, którego fundamentalną częścią jest Golf Channel.

Wieloletnia umowa zakłada udział Mackaya we wszystkich najważniejszych turniejach. Oprócz The Open, zobaczymy i usłyszymy go w tym roku jeszcze we wszystkich turniejach FedExCup Playoffs i w Presidents Cup.  W 2018 roku będzie on już pracował na pełny gwizdek w około 20 turniejach w roku!

Wydaje się, że komentarz, w trakcie transmisji turniejowych wzniesie się wkrótce na zupełnie inny poziom! Ze swoją ogromną wiedzą, doświadczeniem, rozumieniem niuansów w podejmowaniu strategicznych decyzji w trakcie gry, znajomością graczy i caddych, Mackay jest po prostu skazany na sukces!

Zresztą próbkę jego możliwości mieliśmy już dość dawno temu. W listopadzie 2015 roku, podczas RSM Classic, „Bones” oraz jego kolega po fachu- John Wood, pracujący dla  Mata Kuchara, w ramach eksperymentu i spełnienia „telewizyjnych snów o potędze”, wspólnie komentowali wydarzenia na polu! Efekt był piorunujący, a główny producent NBC- Tommy Roy nie krył swojego zachwytu: „ Oni po prostu mnie rozwalili! ” Jedyną krytyczną uwagą, jaką ów producent miał do Jima, było zwrócenie uwagi, że nie powinien on… żuć gumy przed kamerą!

Po tamtym popisie jasne stało się to, że jeśli kiedykolwiek, któryś z panów, zechce zakończyć swój przecież niełatwy zawód, nowa robota już będzie na nich czekać! Okazało się, że pierwszym, który skorzystał z tej możliwości jest legendarny caddie Phila Mickelsona- Jim „Bones” Mackay!

Zapowiada się niezła komentatorska jazda!

Tekst: Kasia Nieciak

Więcej o rozstaniu duetu Mickelson/Mackay: http://golfchannel.pl/?news=176377

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni