Jason Kokrak 04 March 2021. EPA/ERIK S. LESSER Dostawca: PAP/EPA.

Jason Kokrak triumfuje w Charles Schwab Challenge

Jason Kokrak zwyciężył w Charles Schwab Challenge, zdobywając tym samym swoje drugie trofeum PGA TOUR. Oprócz pokaźnej nagrody pieniężnej obdarowany został jeszcze dużą czerwoną marynarką w szkocką kratę, ogromnym trofeum i gigantycznych rozmiarów pojazdem, określanym w kochającej wszystko co XXXL Ameryce jako 'Power Wagon’.  

Zanim wygrywał po raz pierwszy na PGA TOUR potrzebował aż 233 turniejów, zanim wreszcie to mu się udało – podczas październikowego CJ Cup at Shadow Creek. Pokonał wtedy dwoma uderzeniami swojego najbliższego rywala – Xandera Schauffele.

Teraz również wygrał z dwupunktową przewagą jednak tym razem oczekiwania trwały zaledwie 16 turniejów. Jego ofiarą padł lokalny matador, uwielbiany przez teksańską publiczność pięciokrotny triumfator wielkoszlemowy – Jordan Spieth.

Jason grał w rundzie finałowej razem z Jordanem – liderem przed niedzielną batalią. Walka była zacięta, a szanse Jordana zostały definitywnie pogrzebane dopiero na ostatnim dołku, kiedy to atakując green z roughu posłał piłkę zamiast pod flagę, do wody, zaliczając tam bogeya.

Tłumy fanów podążały tego dnia prawie wyłącznie za grupą finałową, licząc na zwycięstwo urodzonego w Dallas – Jordana. Urodzony w Kanadzie, a mieszkający w Cleveland 36 – letni Jason Kokrak poradził sobie doskonale z  presją, kończąc dzień z wynikiem 70, a cały turniej z rezultatem -14. Jordan w swoim stylu był ‘wszędzie’, notując tego dnia 73 uderzenia, co nie wystarczyło do drugiego triumfu w słynnym Colonial Country Club. Zamiast tego po raz trzeci zajął tam drugie miejsce. Po raz ósmy w ostatnich jedenastu startach uplasował się on w najlepszej dziesiątce turniejowej.

Pole Colonial najwyraźniej odpowiada Kokrakowi, który rok temu był tam trzeci. Ostatnia wygrana przesunęła go do elitarnego grona zawodników, którzy w tym sezonie triumfowali już dwa razy. W grupie tej znaleźli się jeszcze tylko  Bryson DeChambeau i Stewart Cink.

Na miejscu trzecim, z dwoma uderzeniami straty do Jordana uplasowało się czterech graczy: Charley Hoffman (65), Patton Kizzire (67), Sebastian Munoz (68) i  Ian Poulter (68) . Troy Merritt (65) zajął samodzielną siódmą pozycję tracąc do tej grupy dwa uderzenia.

W tym tygodniu zapraszamy na The Memorial Tournament presented by Nationwide – odbywający się na świeżo przebudowanym polu Jacka Nicklausa – Muirfield Village Golf Club.

Będziemy też na skróconym do trzech dni Porsche European Open. Na Green Eagle Golf Courses, pod Hamburgiem zagra również Adrian Meronk.

 

 

Napisała: Kasia Nieciak

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni