Fot:: PZG

Jasiu Szmidt i Philipp Pakosch zagrają w Amateur Golf Championship of India!

Po raz drugi na zaproszenie Indyjskiego Związku Golfa Polacy wystartują w Amateur Golf Championship of India. W barwach biało-czerwonych wystąpią Jan Szmidt (Toya G&CC) oraz Philipp Pakosch (Sobienie Królewskie G&CC). Turniej rozpocznie się we wtorek.

Gospodarzem tegorocznego czempionatu Indii będzie pole Karnataka Golf Association, które znajduje się na południu kraju w Bengaluru. 117 edycja zgromadzi ponad 70 zawodników z Indii, RPA, Nowej Zelandii, Australii oraz Polski.

Pierwsze dwie rundy zostaną rozegrane w formacie stroke play. Najlepszych 32 zawodników przejdzie cuta i rozpocznie rywalizację meczową. Mistrzostwa Indii potrwają do niedzieli.

Tradycja Indian Amateur Open sięga 1892 roku, kiedy zawody odbyły się po raz pierwszy, a tytuł zwycięzcy po trzech rundach wywalczył J. F. Macniar z sumą 288 uderzeń. Jest to drugi najstarszy, zaraz po British Open (1860), turniej na świecie (US Open zadebiutował w 1895 r.).

W 2016 roku Polskę reprezentowali Jan Szmidt i Jakub Dymecki (Tokary GC). Obaj zawodnicy nie przeszli cuta. Zajęli odpowiednio 42. i 58 miejsce.

Wyniki będzie można śledzić TUTAJ.

Indyjski Związek Golfa: TUTAJ.

Karnataka Golf Association: TUTAJ.

 

Źródło: PZG

Fot. PZG

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni