fot. Mirosław Mróz

Jaś Szmidt i Michał Bargenda triumfują w Karków Valley!

Jan Szmidt jr triumfował w mistrzostwach Polski mid-amatorów, a Michał Bargenda zwyciężył w rozegranych równolegle na polu Kraków Valley G&CC mistrzostwach kraju zawodników kategorii wiekowej 19-25.

 

Jaś Szmidt. Przesiep Open 2018. Fot: Kasia Nieciak

W zmaganiach mid-amatorów Szmidt jr (Toya Golf) prowadzenie objął w pierwszej rundzie i nie oddał do końca, w kolejnych dniach zapisując na karcie 72, 70 i 70 uderzeń (łącznie -3). Drugie miejsce wywalczył były bramkarz m.in. Realu Madryt, od kilku lat wspaniały golfista Jerzy Dudek (Kraków Valley). Finiszował sumą -2, po rundach  74, 73 i 75.

 

Jerzy Dudek. Fot. Team Dudek

 

Walka o brąz była bardzo wyrównana – po trzech dniach zmagań +15 zanotowali reprezentujący gospodarzy Irlandczyk Jeff Bayle, Michał Śladowski (Mazury G&CC), Mariusz Konieczny (Amber Baltic GC) oraz Mariusz Czerkawski (First Warsaw G&CC), ale zasadą countback medal trafił do Bayle’a.

Mistrzynią Polski mid-amatorek została Joanna Mikuszewska-Szombara (Podkarpacki KG), z +46 na karcie. Srebro wywalczyła Anna Zabłocka-Wiercińska (KG Lisia Polana), a brąz Ukrainka Galyna Zagorodnia.

Mistrzostwo kraju zawodników kategorii wiekowej 19-25 wywalczył Michał Bargenda (Sobienie Królewskie). Zdobywca srebra ubiegłorocznych zawodów, w tym roku na karcie zapisał 70, 72, i 71 uderzeń (suma -3).

 

Michał Bargenda. Fot. Team Bargenda

 

Podobnie, jak u mid-amatorów wicemistrzem został Dudek, ale tutaj nie Jerzy a Franciszek, czyli ubiegłoroczny mistrz Polski juniorów, reprezentujący First Warsaw G&CC. Turniej zakończył rezultatem -2 (68, 75, 71).
Na trzecie miejsce podium wskoczył Andrzej Wierzba jr (Sobienie), z -1 na koncie. Taki wynik odnotował także jego klubowy Konrad Bargenda kolega, ale zgodnie z regulaminem decydował countaback.

Mistrzynią mid-amatorek została Nicole Polivchak (Toya Golf & Country Club Wrocław) z +14, wicemistrzynią została Matylda Kuna (Open GC) z +21. Brązowy medal zawisł na szyi Anny Grzywocz (Armada GC), która zapisała finalnie +24.

 

Nicole Polivchak, Matylda Kuna Anna Grzywocz. Fot. Team Bargenda

 

Mistrzostwa Polski 19-25, Kraków Valley, 12-14 sierpnia 2022
mężczyźni
1. Michał Bargenda (Sobienie Królewskie)
2. Franciszek Dudek (First Warsaw G&CC)
3. Andrzej Wierzba jr (Sobienie)

kobiety
1. Nicole Polivchak (Toya Golf & Country Club Wrocław)
2. Matylda Kuna (Open GC)
3. Anna Grzywocz (Armada GC)

Pełne wyniki TUTAJ

20. Mistrzostwa Polski Mid-Amatorów
mężczyźni
1. Jan Szmidt jr (Toya Golf)
2. Jerzy Dudek (Kraków Valley G&CC)
3. Jeff Bayle (Irlandia/Kraków Valley)

kobiety
1. Joanna Mikuszewska-Szombara (Podkarpacki KG)
2. Anna Zabłocka-Wiercińska (KG Lisia Polana)
3. Galyna Zagorodnia (Ukraina/Saadiyat Golf Club, Abu Dhabi)

 

Pełne wyniki TUTAJ

Zdjęcie główne: Mirosław Mróz

 

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni