Jaś Szmidt w 1/8 finału Amateur Golf Championship of India!

Po dwóch rundach w formacie strokeplay Jan Szmidt awansował z 17 miejsca do rozgrywek meczowych czempionatu Indii. Philipp Pakosch nie przeszedł cut’a.

Turniej zgromadził ponad 70 zawodników, głównie z Indii i Tajlandii. I to właśnie Tajowie poradzili sobie najlepiej w rundach strokeplay zajmując dwa pierwsze miejsca. W grupie 32 golfistów, którzy przeszli cuta był także Jan Szmidt. Polak uzyskał sumę 148 uderzeń (75-73) i uplasował się na dzielonej 17 pozycji.

Pierwszy pojedynek reprezentant Toya G&CC stoczył z indyjskim zawodnikiem H.S.Kangiem (2081. WAGR), który tylko o jedno uderzenie wyprzedził Szmidta w strokeplayu. Lepszym okazał się Polak i z wynikiem 3&1 przeszedł do 1/8 finałów.

Kolejnym rywalem Szmidta będzie Taj, Sadom Kaewkanjana (44. WAGR). Reprezentant Tajlandii zajął drugie miejsce w strokeplayu z wynikiem 138 (69-69). Jest także tegorocznym triumfatorem Malaysian Amateur Open oraz Philippine Amateur Open Championship, a także wicemistrzem czempionatu Tajwanu.

Zwycięzca tego meczu awansuje do ćwierćfinałów, które także odbędą się w piątek.

Drugi z biało-czerwonych, Philipp Pakosch zajął dzielone 50.miejsce z sumą 156 (77-79). Do awansu zabrakło mu 5 uderzeń.

 

Wyniki match play TUTAJ

Wyniki stroke play TUTAJ.

 

 

Źródło: PZG

Fot. PZG

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni