Ernie Els i caddy Colin Byrne. Finałowa runda Masters 2015. Augusta National Golf Club. EPA/TANNEN MAURY Dostawca: PAP/EPA.

ISPS HANDA – CHAMPIONSHIP

DP World Tour jest gospodarzem pierwszego w historii wydarzenia w Japonii. Gracze z całego świata zjeżdżają do PGM Ishioka Golf Club na ISPS HANDA – CHAMPIONSHIP.

LIVESCORING

 

Sobota i niedziela:

DP World Tour: ISPS Handa Championship – runda 3 i 4 (LIVE) 5:00 – 9:30

LPGA Tour: The Chevron Championship – runda 3 i 4 (LIVE) 20:00 – 00:00

 

 

DP World Tour ląduje w Japonii

DP World Tour umacnia swoją renomę jako globalna liga golfa. Japonia staje się 51 krajem, w którym odbędzie się turniej DP World Tour. Turniej w PGM Ishioka Golf Club w Omitama jest czwartym, który odbędzie się w Azji w tym roku w sezonie, w którym Tour odwiedził już cztery kontynenty i dziewięć różnych krajów. Jest współsankcjonowany przez Japan Golf Tour i opiera się na niedawno ogłoszonym partnerstwie pomiędzy DP World Tour, PGA TOUR i JGTO. Trzej najlepsi gracze z JGTO Order of Merit otrzymają członkostwo w DP World Tour. Jedynym wcześniejszym wydarzeniem na japońskiej ziemi, które znalazło się w harmonogramie DP World Tour, były olimpijskie zawody golfowe mężczyzn w klubie Kasumigaseki w Saitama w 2021 roku. Isao Aoki był pierwszym japońskim zwycięzcą DP World Tour w 1983 roku i od tego czasu Hideki Matsuyama dodał fantastyczny triumf w turnieju Masters i dwa zwycięstwa w turniejach WGC.

„Big Easy”

Czterokrotny mistrz wielkoszlemowy Ernie Els na pewno będzie miał wielu fanów, wyruszając w pogoń za trzecim zwycięstwem w  Japonii. The Big Easy, jest ambasadorem wydarzenia rozgrywanego na polu projektu Jacka Nicklausa w PGM Ishioka Golf Club. Ernie wygrał turniej Dunlop Phoenix w 1993 roku w Phoenix Country Club i Puchar Świata w 2001 w Taiheiyo Golf Club, wraz z innym zwycięzcą Major z RPA, Retiefem Goosenem. Przybywa do Omitama świeżo po niedawnym zwycięstwie w PGA TOUR Champions.

Thomas Bjørn również szuka dalszych sukcesów w Japonii, wygrywając Dunlop Phoenix Tournament w 1999 i 2003 roku. Pojawią się też m.in.: Rafa Cabrera Bello, Rasmus Højgaard, Robert MacIntyre, Guido Migliozzi, Antione Rozner, Yannik Paul, Marcel Siem i Nicolas Colsaerts.

Lokalni bohaterowie

Jak dotąd japońskie gwiazdy robiły dobre wrażenie na DP World Tour. Teraz będzie okazja by pokazać się na ojczystej ziemi. Zeszłoroczny triumfator Order of Merit JGTO, Kazuko Higa, przybywa po występie w Masters. Towarzyszyć mu będą Masahiro Kawamura i Ryo Hisatsune. Obaj znajdują się w pierwszej dwudziestce rankingu Race to Dubai. Pojawi się też obecny lider rankingu JGTO, Shugo Imahira. Zagrają również członkowie DP World Tour: Rikuya Hoshino, Aguri Iwasaki, Taiga Semikawa i Takumi Kanaya. Tego ostatniego mieliśmy okazję oglądać w Golf Channel Polska również podczas turniejów Asian Tour International Series.

Adrian Meronk

Adrian nie zagra w Japonii. Po raz pierwszy po występie w Masters pojawi się za to już za tydzień, w Korei podczas Korea Championship Presented by Genesis. Tym samym zobaczymy go wcześniej w akcji, przed uprzednio planowanym powrotem, który miał nastąpić podczas Italian Open. Turniej w Rzymie pełni bardzo ważną rolę w tym roku. Rozgrywany jest na polu goszczącym wrześniowy Ryder Cup, w Marco Simone Golf Club. Zmagania w Korei i oba rzymskie wydarzenia obejrzymy na antenie Golf Channel Polska.

DP World Tour i LPGA

W tym tygodniu oprócz Japonii jesteśmy też na pierwszym wielkoszlemowym turnieju kobiet. Najlepsze golfistki świata rozegrają The Chevron Championship.

Grafik transmisji:

Czwartek i piątek:

DP World Tour: ISPS Handa Championship – runda 1 i 2 (LIVE) 5:00 – 10:00

LPGA Tour: The Chevron Championship – runda 1 i 2 (LIVE) 17:00 – 21:00

Sobota i niedziela:

DP World Tour: ISPS Handa Championship – runda 3 i 4 (LIVE) 5:00 – 9:30

LPGA Tour: The Chevron Championship – runda 3 i 4 (LIVE) 20:00 – 00:00

 

Turniej ISPS Handa Championship komentują: Jacek Person i Dionizy Konieczny.

Turniej The Chevron Championship komentują: Dionizy Konieczny i Grzegorz Zieliński.

 

Napisała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni