Jan Szmidt awansował do fazy matchplay Amateur Golf Championship of India!

Jasiu Szmidt po rundach 75 i 73 szykuje się już do fazy matchplay Amateur Golf Championship of India. Jego druga runda strokeplay przebiegła w napiętej atmosferze, z fantastycznym zwrotem akcji i szczęśliwym  zakończeniem.

 

Po pierwszych siedmiu dołkach był on już +5 oraz pod linią cuta. W tym jednak momencie reprezentant Toya Golf Club przegrupował się, zagrał 5 birdie i zakończył dzień z wynikiem +1, dającym awans do kolejnej fazy turnieju. Mniej szczęścia miał nasz drugi reprezentant Philipp Pakosch, który po rundach 79, 77 już zakończył swój udział w turnieju.

 

Polacy występują w Mistrzostwach Indii dopiero po raz drugi. Rok temu Polskę reprezentowali: Jan Szmidt i Jakub Dymecki z Tokar. Niestety obaj Polacy nie przeszli wtedy przez cut, zajmując odpowiednio 42. i 58 miejsce.

Amateur Golf Championship of India to bardzo dostojne mistrzostwa, rozgrywane już od 1892 roku. Jest więc to drugi, zaraz po British Open, najstarszy turniej na świecie! Dla porównania The Open debiutował w 1860 roku, a US Open w 1895 roku. Pierwsze historyczne zwycięstwo  wywalczył J. F. Macniar, który w trzech rundach zagrał 288 uderzeń.

 

Gospodarzem turnieju jest pole Karnataka Golf Association, które znajduje się na południu kraju w Bengalore. W 117 edycji wystąpiło 71 zawodników z Indii, RPA, Nowej Zelandii, Australii oraz Polski. Pierwsze dwie rundy zostały rozegrane w formacie strokeplay. Do fazy matchplay awansowało najlepszych 32 zawodników. Mistrzostwa potrwają do niedzieli.

 

Wyniki powinny być: TUTAJ. Niestety organizatorzy nie palą się do aktualizowania ich z dużą zwinnością. Natomiast owszem możemy dogłębnie przeanalizować rezultaty pierwszej rundy…

W ciemno trzymamy kciuki za Jasia!

 

Napisała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni