Jazz Janewattananond of Thailand. 2021 PGA Championship. Ocean Course at Kiawah Island, South Carolina, USA, 20 May 2021. The PGA Championship runs from 20 May through 23 May. EPA/ERIK S. LESSER Dostawca: PAP/EPA.

International Series Vietnam

Czwarta odsłona International Series rozpocznie się w czwartek. Tym razem areną zmagań golfistów z cyklu Asian Tour będzie pole KN Golf Links.

 

 

 

Asian Tour wraca do Wietnamu

Wietnam powraca na mapę Asian Tour po ośmiu latach. W 2015 roku na polu The Bluffs Ho Tram Strip zwyciężył Sergio Garcia. Ho Tram Open już jako Ho Tram Players Championship miał stać się flagowym wydarzeniem azjatyckiej ligi, jednak nie został ostatecznie wznowiony. Turniej International Series Vietnam wydaje się zatem być swoistą rekompensatą dla fanów tamtego projektu.

Choć Garcię oglądaliśmy już w tym roku podczas International Series, nie powróci on do kraju, w którym triumfował przed ośmioma laty. Ponownie oglądać będziemy natomiast tych, którzy w turniejach w Omanie, Katarze i Tajlandii zarobili najwięcej. Andy Ogletree jest liderem International Series Order of Merit, w którym zarobił już ponad pół miliona dolarów.

Drugi w klasyfikacji jest Wade Ormsby, zwycięzca z Tajlandii, który na słynnym Black Mountain Golf Club wygrał po dogrywce z Chonlatitem Chuenboonnngamem.

Czołówka klasyfikacja Asian Tour przedstawia się dość podobnie.

Takumi Kanaya, Kiradech Aphibarnrat, Jazz Janewattananond i spółka

Do rywalizacji w Asian Tour powróci także Takumi Kanaya. Tydzień po zwycięstwie w Omanie wystartował on na DP World Tour w  Thailand Classic. Następnie zrobił sobie przerwę, po której powrócił dopiero na przełomie marca i kwietnia. Zajął wówczas ósme miejsce na inaugurującym sezon Japan Golf Tour 2023 turnieju Token Homemate Cup.

Oprócz największych gwiazd International Series, w Wietnamie pojawią się też ci niżej sklasyfikowani w Order of Merit, ale z sukcesami w innych turniejach tegorocznego Asian Tour. Ostatnie dwa zwycięstwa zanotowali tam Miguel Tabuena i Taichi Kho. Tradycyjnie zobaczymy też silną stawkę golfistów z Tajlandii.

Na polu KN Golf Links zaprezentują się m.in.: Kiradech Aphibarnrat, Sadom Kaewkanjana, Phachara Khongwatmai, Jazz Janewattananond, Nitithorn Thippong, Suradit Yongchaeronchai. Pojawi się też chętnie zapraszany na coraz większe turnieje przez organizatorów 16-letni amator Ratchanon Chantananuwat.

W turnieju zagra również Paul Casey. Pięciokrotny zawodnik Ryder Cup Team Europe, 15 – krotny triumfator turniejów European Tour i  trzykrotny PGA Tour jest obecnie… zawodnikiem LIV.

TEE TIMES

Dwudziestolatek wygrywa w Hong Kongu

Ostatnio na Asian Tour zwyciężał Taichi Kho. Przeszedł on do historii, stając się pierwszym graczem z Hongkongu, który wygrał zawody Asian Tour. Triumfował on w rozgrywanym pod koniec marca inauguracyjnym World City Championship presented by the Hong Kong Golf Club.

Kho, który przeszedł na zawodowstwo dopiero w styczniu, wyprzedził dwoma uderzeniami Nowozelandczyka Michaela Hendry’ego w kolejny mokry dzień w Hong Kong Golf Club. Dwudziestolatek zakończył swój sensacyjny występ rundą 70, w turnieju który został zredukowany do 54 dołków z powodu złej pogody. Rezultat 12 poniżej par, zapewnił mu także jedno z czterech zaoferowanych miejsc w  tegorocznym The Open w Royal Liverpool Golf Club.

Hendry finiszował rundą 68, podczas gdy Australijczyk Travis Smyth zaliczył 66 uderzeń, zajmując trzecie miejsce – trzy strzały za Kho. Koreańczyk Bio Kim (65) i Miguel Tabuena (72) z Filipin zremisowali na czwartym miejscu, strzał dalej.

Zagrają również: Dru Love, David Drysdale, Sangmoon Bae, Justin Harding, Anirban Lahiri, Ryo Hisatsune, Scott Hend, S.S.P Chawrasia, Jeev Milkha Singh.

 

Nasz rozkład jazdy w tym tygodniu:

 

Czwartek i piątek:

Asian Tour: International Series Vietnam – runda 1 i 2 (LIVE) 8:00 – 12:00

LPGA Tour: Lotte Championship – runda 1 i 2 (RE-LIVE) 18:00 – 22:00

Sobota i niedziela:

Asian Tour: International Series Vietnam – runda 3 i 4 (LIVE) 6:00 – 10:00

LPGA Tour: Lotte Championship – runda 3 i 4 (RE-LIVE) 18:00 – 22:00

Komentują: Wojciech Nowakowski i Kasia Nieciak.

 

Zapraszamy!

 

Napisali: Wojtek Nowakowski i Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni