Audi Junior Tour Armada

Inauguracja Audi Junior Tour

Dwudniowy Audi Junior Tour na polu Armada GC rozpoczął tegoroczny cykl serii juniorskiej, w tym sezonie rozgrywanej w wyższej kategorii rankingowej. Choć – jak to wiosną na Śląsku bywa – pogoda była zmienna, to juniorzy zaprezentowali świetną formę.

Sobota była słoneczna, za to w niedzielę rywalizacji towarzyszyły już przelotne opady deszczu.

Co ciekawe, w drugiej rundzie aura była słabsza, za to wyniki lepsze. Część z graczy uzyskała naprawdę życiowe rezultaty. Pogoda była zamawiana, ale widać, że moje podanie zostało odgórnie odrzucone. Natomiast mam przesłanki mówiące o tym, że zaczynam dobry sezon” – wspominał dyrektor zawodów Marek Gaik.

W kategorii głównej (SP brutto, bez podziału na płeć) triumfował Mikołaj Puła (Wrocław GC) po rundach 74 i 76. Uderzenie więcej wykonała Anna Grzewocz (Armada GC), która po sobotniej rundzie 80, w niedzielę zapisała rewelacyjne 71 uderzeń na karcie. Trzecie miejsce wywalczył Marcin Łukasiuk (Opolski KG), który podobnie jak Ania finiszował z +7, ale countback zdecydował o takiej klasyfikacji na podium.

Wśród juniorek zwyciężyła reprezentująca gospodarzy Emilia Dawid przed Hanną Derej (Tyski KG) i Kają Leleń (Armada). U juniorów za Mikołajem Pułą uplasował się Marcin Łukasiuk (Opolski KG) i Szymon Chamera (GP Mikołów). U juniorek młodszych wygrała Julia Cebula (Armada). Za nią na podium stanęły Hanna Jarzyna (WTG) i Martyna Staniszewska (Armada).

Najlepszym juniorem młodszym turnieju był Viet Nguyen (First Warsaw G&CC). Drugie miejsce w tej kategorii wiekowej zajął Jan Pyla (Kraków Valley), a trzecie Tymon Tymoniewicz (Armada).

Grzywocz była jedyną golfistką w kat. 19-21, za to wśród panów w tym wieku triumfował Kamil Sikora (Kraków Valley Golf & Country Club) przez Przemysławem Kowalikiem (Golf Park Mikołów).

Marek Gaik podkreślił, że choć zmiany regulaminowe podniosły poziom turniejów AJT, to jednak dalej panuje koleżeńska atmosfera. „Nie ma zawziętości, jest czysto sportowa walka, a poza polem widać, że większość dzieci się zna i lubi ze sobą spotykać na turniejach” – mówił.

Wyniki powyższych oraz pozostałych kategorii TUTAJ.

Kolejny turniej AJT odbędzie się w First Warsaw Golf w dniach 2-3 maja, natomiast w sobotę 30 kwietnia swoje zmagania rozpoczną dzieci. Wtedy to na polu golfowym Zawarcie w Gorzowie Wielkopolskim startuje Audi Kids Tour.

fot. Armada GC – pełna galeria TUTAJ.

Źródło: Anna Kalinowska/PZG

 

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni