fot. Strzały na fairwayu

TRZECIA RUNDA MP MATCH PLAY

Natalia Michaś (Toya) i Anna Grzywocz (Armada) zmierzą się w niedzielnym finale XVI Mistrzostw Polski Match Play, które odbywają się na polu Gradi GC w Brzeźnie. O medale męskiej rywalizacji powalczą: Jakub Dymecki (Tokary), Maksymilian Biały (First Warsaw G&CC), Alejandro Pedryc (Sobienie Królewskie) i Bartosz Bogusz (First Warsaw G&CC).

W równolegle rozgrywanych III Mistrzostwach Polski Match Play Juniorów i Juniorek batalię o złoto stoczy Maja Ambroziak (Mazury GC) z Alicją Kulig (Binowo Park), a wśród chłopców Nikolas Tymiński (PGA Catalunya) i Niemiec Tim Richter.

Trzecia runda była dla uczestników niezwykle wymagająca. Pogoda bardzo zmienna – mocny, zimny wiatr, a do tego momentami padał rzęsisty deszcz. Dzień obfitował za to w wiele ciekawych potyczek, szczególnie że część graczy musiała rozegrać po dwa mecze.

Tak było m.in. u juniorek, gdzie w porannych bataliach liderująca po rundach stroke play Kleopatra Kozakiewicz (Kalinowe Pola GC) najpierw triumfowała w meczu z Julią Cebulą (Armada) a następnie uległa Mai Ambroziak. Dwa triumfy zaliczyła Alicja Kulig – najpierw wygrała w meczu z Kingą Kuśmierską (Armada), następnie zwyciężyła w potyczce z Niną Pitsch (Armada). Zatem o brąz powalczy „Kleo” z Niną.

U juniorów dominujący po rundach stroke play Nikolas Tymiński gładko awansował do finału, pokonując najpierw Szymona Chamerę (GP Mikołów), a potem Macieja Janusiewicza (Śląski KG). Dwa triumfy zaliczył też Tim Richter, najpierw zwyciężając w walce z Gustawem Kawęckim (Binowo), a potem z młodziutkim Antonim Fijałkowskim (Sobienie), choć warto wspomnieć, że to było bardzo ciekawe i wyrównane starcie. Antek powalczy zatem o brąz z Maciejem Janusiewiczem.

U kobiet dwa zwycięstwa zaliczyły Natalia Michaś (Toya Golf) i Anna Grzywocz (Armada), która to ubarwiła turniej miłym akcentem – hole in one na 5 dołku w popołudniowym meczu z Matyldą Kuną (Open GC). Matylda zmierzy się w niedzielę z Dominiką Gradecką (Gradi GC), a będzie to mecz o brązowy medal.

U panów o finał powalczą: Kuba Dymecki z Maksem Białym oraz Alex Pedryc z Bartkiem Boguszem.

WYNIKI match play mężczyźni TUTAJ
WYNIKI  match play kobiety TUTAJ
WYNIKI match play juniorzy TUTAJ
WYNIKI match play juniorki  TUTAJ

 

Źródło: PZG

fot. Strzały na fairwayu

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni