Tiger Woods. Hero World Challenge

Hero World Challenge

https://twitter.com/GolfChannel_PL/status/1599680905089814528?s=20&t=37ZF53tK3jHicMmMQjPoAA

Zwyciężyć w jednym turnieju PGA TOUR to wielka rzecz – Tiger Woods ma ich na koncie 82! Tylko on i legendarny Sam Snead dokonali tej sztuki. Teraz tradycyjnie pełnić będzie funkcję gospodarza Hero World Challenge. Obrońcą tytułu będzie Viktor Hovland

Leaderboard 

 

Sobota i niedziela:
ISPS Handa Australian Open – runda 3 i 4 (RE-LIVE) 10:00 – 14:00
Hero World Challenge – runda 3 i 4 (LIVE) 19:00 – 23:00

 

Tiger Woods gospodarzem Hero World Challenge

Tiger wyrównał ten niezwykły rekord w 2019 roku podczas rozgrywanego w Japonii ZOZO CHAMPIONSHIP, w swoim poprzednim wielkim powrocie do gry, po czwartej operacji kręgosłupa, w sytuacji, kiedy wydawało się niemożliwe, że w ogóle będzie mógł jeszcze grać w golfa. Później był dramatyczny wypadek samochodowy po którym niemal stracił nogę i ponowny, tym razem bardzo ograniczony powrót do gry. W tym roku miał zagrać w turnieju, którego jest gospodarzem. Niestety w poniedziałek przed turniejem zmuszony był się wycofać, z powodu zapalenia rozcięgna podeszwowego prawej stopy, tej która tak bardzo ucierpiała w wypadku.

 

 

Rok temu na Bahamach, po niemal dziewięciu miesiącach rekonwalescencji po wypadku, znowu dał swoim fanom nadzieję na zobaczenie go w akcji. Wykluczał regularną grę w lidze, ale nie wykluczał limitowanych występów turniejowych. W sytuacji, w której otarł się o amputację nogi, a nieco wcześniej poddał się piątej operacji kręgosłupa – to była bardzo radosna wiadomość dla fanów z całego świata.

 

Tiger właśnie na Bahamach wracał do gry w 2017 roku

Na początku grudnia 2017 roku Tygrys zagrał na Bahamach u boku najlepszych golfistów świata, w turnieju, którego był tradycyjnie  gospodarzem. Kilku rywali nie ukrywało wówczas, że najbardziej interesował ich jego rezultat i zamiast skupiać się na grze, wypytywali reporterów, jak mu idzie. Tiger nie ustępował wtedy najlepszym.

 

 

Wówczas 41-letni zwycięzca 79 turniejów PGA Tour, sklasyfikowany na 1199 miejscu na świecie, grając po dziesięciu miesiącach turniejowej rozłąki, udowodnił, że nie wszystko jeszcze stracone. Nie tak dawno sprawy przedstawiały się diametralnie inaczej i mało kto kilka miesięcy wcześniej wierzył, że kiedykolwiek możliwy będzie jego powrót do gry. Wtedy pojawiła się nadzieja.

Promieniejący Tygrys, po rundach 69, 68, 75, 68 zajął, razem z Mattem Kucharem, miejsce dziewiąte, dokładnie pośrodku osiemnastoosobowej stawki, składającej się przecież z najlepszych graczy globu. Był lepszy od zwycięzcy FedEx Cup – Justina Thomasa, czy No.1 Rankingu Światowego – Dustina Johnsona. Co najważniejsze, jego doświadczony przez życie i chirurgów kręgosłup, po kilku miesiącach od czwartej operacji, nie odmówił współpracy, a on sam wielokrotnie podkreślał, że czuje się świetnie i nic go nie boli.

 

Rickie Fowler

Zwyciężył Rickie Fowler, który rozpoczynając finałową rundę z siedmioma uderzeniami deficytu do Charleya Hoffmana, zagrał niesamowite 61 uderzeń i ostatecznie wyprzedził go aż czterema punktami. Zaczął dość niezwykle swoją rundę, trafiając siedem birdie z rzędu! Odsapnął na ósmym dołku, by na dziewiątym dorzucić ósmy birdie i zakończyć pierwsze dziewięć dołków w 28 uderzeniach. Na drugiej dziewiątce dodał jeszcze trzy birdie i kiedy potrzebował do noty 59, kolejnych dwóch na ostatnich trzech dołkach, zaciął się i zagrał już same pary.

 

Rahmbo

W 2018 roku Tygrys naprawdę powrócił do wielkiego golfa. Podczas pamiętnego Tour Championship zdobył osiemdziesiąte trofeum PGA Tour i zajmował przed turniejem na Bahamach pozycję trzynastą w rankingu światowym. Ostatecznie uplasował się tam na delikatnie rozczarowującej pozycji siedemnastej, lepszej tylko od tej zajmowanej przez Japończyka – Hideki Matsuyamę. Triumfował w fantastycznym stylu Jon Rahm.

 

Tiger czwarty

W 2019 roku wygrał Henrik Stenson. Tiger znowu pokazał pazur, kończąc rywalizację na miejscu czwartym, za trzecim Reedem i drugim Rahmbo. W kwietniu zwyciężył po raz piąty w Masters, a w październiku w japońskim ZOZO Championship – po raz 82 na PGA TOUR!

Viktor Hovland

W 2020 roku turniej nie odbył się z powodu pandemii, a w 2021 wygrywał Viktor Hovland, pokonując jednym uderzeniem Scottiego Schefflera. 25-letni Norweg przybywa ponownie na Bahamy, aby bronić tytułu.

 

Trochę historii

Hero World Challenge jest turniejem organizowanym przez Tigera od 2000 roku, kiedy to zwyciężał tam Tom Lehman. Oczywiście największą liczbą wygranych musi legitymować się gospodarz, który triumfował tam aż pięciokrotnie, w 2001, 2004, 2006, 2007 i po raz ostatni w roku 2011, za każdym razem w Sherwood Country Club. Więcej niż jednym zwycięstwem mogą poszczycić się jeszcze tylko Graeme McDowell i Davis Love III, którzy na listę zwycięzców wpisali się po dwa razy.

 

Miejscem rozgrywki będzie zlokalizowany na Bahamach i zaprojektowany przez Ernie Elsa – Albany Golf Course, par 70, o długości  7,309 jardów. To już siódma edycja z rzędu rozgrywana na tym malowniczym polu.

 

 

O zwycięstwo powalczy dwudziestu zawodników:

11:00 a.m. – Cameron Young, Tom Kim

11:11 a.m. – Billy Horschel, Sungjae Im

11:22 a.m. – Kevin Kisner, Sam Burns

11:33 a.m. – Matt Fitzpatrick, Tommy Fleetwood

11:44 a.m. – Corey Conners, Shane Lowry

11:55 a.m. – Max Homa, Tony Finau

12:06 p.m. – Sepp Straka, Justin Thomas

12:17 p.m. – Xander Schauffele, Jon Rahm

12:28 p.m. – Scottie Scheffler, Jordan Spieth

12:39 p.m. – Collin Morikawa, Viktor Hovland

 

Faworytem zestawienia Power Rankings jest Jon Rahm

 

Tiger udzielał lekcji przed turniejem!

Odbył się konkurs na uderzenie najbliżej dołka.

 

Czwartek i piątek:
DP World Tour: ISPS Handa Australian Open – runda 1 i 2 (RE-LIVE) 17:00 – 19:30
PGA TOUR: Hero World Challenge – runda 1 i 2 (LIVE) 19:30 – 22:30
Sobota i niedziela:
ISPS Handa Australian Open – runda 3 i 4 (RE-LIVE) 10:00 – 14:00
Hero World Challenge – runda 3 i 4 (LIVE) 19:00 – 23:00
Komentuje: Jacek Person.
Napisała: Kasia Nieciak

 

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni