Howell znów na WGC. Na granicy zakwalifikowania się do Masters.

PALM HARBOUR, Fla. – Charles Howell III przyznaje, że był zawiedziony, że został pominięty na WGC- Mexico Championship, lecz to nie spowolniło starań weterana na Valspar Championship.

Howell zagrał w Honda Classic z dziewiątego miejsca w rankingu FedEx Cup, gdzie najlepsza dziesiątka po tym turnieju miała się zakwalifikować do Meksyku. Howell zostałby w pierwszej dziesiątce, gdyby tylko Rickie Fowler lub Gary Woodland, ukończyli na gorszym miejscu od 5, na PGA National, ale na jego nieszczęście mógł tylko oglądać, jak z powodu zajęcia pierwszego i drugiego miejsca przez Fowlera i Woodlanda, zostaje zrzucony na 11 pozycję, co skutkowało nie zakwalifikowaniem się do tego turnieju.

„Było to dla mnie pewnym szokiem, takim, który może przydarzyć jedynie w golfie”, powiedział Howell. „Spojrzałem na tabelę wyników, na trudnym polu, z mocnym wiatrem. Trochę mnie to zszokowało”.

Howell wykorzystał ten niespodziewany tydzień wolnego, by znów skupić się na grze, co poskutkowało zagraniem pierwszej rundy w Innisbrook z wynikiem -4 (67), dając mu lokatę tylko 5 uderzeń za liderem – Jimem Hermanem.

Howell jest weteranem takich granicznych sytuacji, więc ta z bieżącego tygodnia jest tylko kolejną, z którą musi sobie dać radę. Znajduje się na 65 miejscu w światowym rankingu i ma świadomość, że jedynie 64 graczy, zakwalifikuje się do WGC-Dell Match Play Championship po turnieju w tym tygodniu.

„Ostatnimi czasy wyszukałem więcej informacji dotyczących systemu światowego rankingu, niż kiedykolwiek wcześniej, starając się zrozumieć jak to właściwie działa. To trochę przypomina próbę poznania systemu pomocy zdrowotnej”.

Howell jest świadom tego, że rezygnacja niektórych graczy ze szczytu światowego rankingu, może dać mu trochę więcej miejsca do działania, lecz rozumie też, że podróż do Austin będzie prawdopodobnie niezbędna, jeżeli będzie chciał dostać się do pierwszej 50, do 27 marca, co umożliwi wychowankowi Augusty, powrót do Masters.

„Wiem, że muszę grać dobrze i często, jeżeli chcę dostać się na Masters”, powiedział.

 

Autor: Will Gray | Tłum.: Jacek Gazecki

Partnerzy oficjalni