The Honda Classic i Oman Open

Od czwartku zapraszamy na The Honda Classic i Oman Open. Obrońcą tytułu na słynnym Champion Course – PGA National Golf Club będzie Keith Mitchell, który rok temu zwyciężał tam po raz pierwszy na PGA TOUR. W Oman Open tytułu nie będzie bronić Kurt Kitayama, którego dla odmiany zobaczymy na Forydzie. Wystąpi tam za to Adrian Meronk.

 

Keith Mitchell triumfował w Palm Beach Gardens pomimo świetnej gry w końcówce Rickie Fowlera i Brooksa Koepki, którzy zanotowali wynik dwóch uderzeń poniżej par na ostatnich trzech dołkach turnieju. Trafił on wspaniałe birdie na osiemnastce z ponad czterech metrów, co dało mu jednopunktową wygraną nad Rickiem i Brooksem. Był on współliderem turnieju po 36 dołkach, a przed rundą finałową zajmował dzielone drugie miejsce. Jako profesjonalista wcześniej wygrywał tylko raz,  w 2014 roku, zaraz po przejściu na zawodowstwo, w lokalnym turnieju mini-tour, w Karolinie Północnej.

 

 

Areną Honda Classic jest słynny Champion Course, zlokalizowany w PGA National Golf Club. Ten istny moloch posiada w sumie aż pięć 18 – dołkowych pól! Champion Course to jeden z najtrudniejszych przystanków PGA TOUR, z mnogością strategicznie rozlokowanych przeszkód wodnych. W 2016 i 2017 roku zatopiono w nich 590 piłek, co dało drugą pozycję w rankingu utopionych piłek w całej lidze i poważnie zasiliło budżet lokalnych nurków. W 2017 roku Champion Course klasyfikowany był na dwunastym miejscu najtrudniejszych pól na PGA TOUR, z wyłączeniem turniejów wielkoszlemowych. Natomiast trzy lata temu wcześniej pole zajęło wyśrubowaną drugą pozycję w tej klasyfikacji.

Oczywiście szczególnie złą sławą cieszy się  Bear Trap. To słynny ciąg trzech niezwykle trudnych dołków: 15, 16 i 17, nazwany tak na cześć Jacka Nicklausa, który przeprojektował i przebudował pole w 2002 roku. Przez ostatnią dekadę Bear Trap klasyfikowany był jako trzeci najtrudniejszy ciąg trzech dołków na PGA TOUR!

 

 

Oprócz obrońcy tytułu na The Champion Course PGA National Resort & Spa pojawią się również: Brooks Koepka Rickie Fowler, Justin Rose, Ian Poulter, Tommy Fleetwood, Viktor Hovland, Jimmy Walker, Gary Woodland, Zach Johnson, Shane Lowry, Matthew Wolff, Jason Dufner, Joaquin Niemann, Luke Donald, Lee Westwood.

 

https://twitter.com/PGATOUR/status/1232862942816882689?s=20

 

***

 

W Muscat, w Omanie, na polu Al Mouj Golf tytułu mistrza Oman Open nie bronić będzie Kurt Kitayama, który zagra w tym czasie w The Honda Classic.

 

 

Zagra tam za to Adrian Meronk, który po turnieju Saudi International powraca do walki na European Tour!

 

 

Wystąpią też m.in.: Eddie Pepperell, Martin Kaymer, Francesco Laporta, Thomas Detry, Victor Dubuisson, Alejandro Cañizares, George Coetzee, Nicolas Colsaerts, Ross i Oliver Fisher, Stephen Gallacher, Calum Hill, David Howell, Andrew „Beef” Johnston, Romain Langasque, Pablo Larrazábal, Paul Lawrie, Min Woo Lee, Edoardo Molinari, czy Shubhankar Sharma.

 

Oman Open rozegrany zostanie dopiero po raz trzeci w historii. W pierwszej edycji triumfował Holender Joost Luiten. Turniej tradycyjnie odbędzie się na wspaniałym obiekcie, projektu samego Grega Normana – Al Mouj Golf. To spektakularne pole typu links, otwarte zostało w 2012 roku, rozciąga się na dystansie sześciu kilometrów wzdłuż wybrzeża Oceanu Indyjskiego. Zanim pojawił się tam European Tour, było ono areną rozgrywek Challenge Tour, w latatach 2015-2017, goszcząc trzykrotnie finały rozgrywek – Challenge Tour Grand Finals.

 

 

***

 

We wtorek pokazaliśmy skrót z Puerto Rico Open – turnieju alternatywnego PGA TOUR, rozegranego w czasie  WGC Mexico Championship.  Triumfował tam Viktor Hovland – sensacyjny 22-letni Norweg, zwycięzca 2018 U.S. Amateur i posiadacz praw do występów zarówno na PGA TOUR, jak i European Tour. Od czwartku wystąpi on wraz ze swoim dobrym kolegą ze studiów – Matthew Wolffem, w Honda Classic

 

 

Transmisje i retransmisje w Golf Channel Polska:

 

Czwartek i piątek

Oman Open        18.00-20.00 – RELIVE

The Honda Classic        20.00-00.00 – LIVE

 

Sobota i niedziela

Oman Open           10.30-13.30 – LIVE

The Honda Classic            21.00-00.00 – LIVE

 

Komentuje: Jacek Person

 

Zapraszamy! 

 

Napisała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni