Lee Westwood. Abu Dhabi HSBC Golf Championship 2020. EPA/ALI HAIDER Dostawca: PAP/EPA.

Zapraszamy na The Honda Classic

Od czwartku zapraszamy na The Honda Classic, rozgrywany na słynnym, przeprojektowanym przez Jacka Nicklausa – Champion Course, będącym częścią PGA National Golf Club. 

 

Czwartek i piątek :

The Honda Classic       R1 i R2        19:00–23:00 – LIVE

* Światowy przekaz z pierwszych trzech rund Magical Kenya Open został odwołany z przyczyn technicznych.

Sobota

The Honda Classic       R3        20:00–23:00 – LIVE

Niedziela:

 Magical Kenya Open        R4       11:00–15:00 – LIVE 

The Honda Classic       R4       20:00–23:00 – LIVE

 

Obrońcą tytułu będzie Koreańczyk Sungjae Im. Przed ubiegłoroczną edycją The Honda Classic, startując wcześniej w 49 turniejach PGA TOUR aż dziesięć razy był w najlepszej dziesiątce! Genialna finałowa runda 66 dała mu jednopunktową przewagę nad Kanadyjczykiem Mackenzie Hughesem, który w piątek ledwo przeszedł przez cut, a w niedzielę wyrównał najlepszy wynik dnia. Dwa uderzenia straty do zwycięzcy miał lider po 54 dołkach – Tommy Fleetwood, który w pogoni za pierwszą amerykańską wygraną, spektakularnie utopił piłkę tuż obok osiemnastego greenu.

Keith Mitchell triumfował z kolei dwa lata temu, nawet pomimo świetnej gry w końcówce Rickiego Fowlera i Brooksa Koepki, którzy zanotowali wynik dwóch uderzeń poniżej par, na ostatnich trzech dołkach turnieju. Trafił on wspaniały birdie na osiemnastce z ponad czterech metrów, co dało mu jednopunktową wygraną nad Rickiem i Brooksem. Był on współliderem turnieju po 36 dołkach, a przed rundą finałową zajmował dzielone drugie miejsce. Jako profesjonalista wcześniej wygrywał tylko raz,  w 2014 roku, zaraz po przejściu na zawodowstwo, w lokalnym turnieju mini-tour, w Karolinie Północnej.

Areną Honda Classic jest słynny Champion Course, zlokalizowany w PGA National Golf Club. Ten istny moloch posiada w sumie aż pięć 18 – dołkowych pól! Champion Course to jeden z najtrudniejszych przystanków PGA TOUR, z mnogością strategicznie rozlokowanych przeszkód wodnych. W 2016 i 2017 roku zatopiono w nich 590 piłek, co dało drugą pozycję w rankingu utopionych piłek w całej lidze i poważnie zasiliło budżet lokalnych nurków. W 2017 roku Champion Course klasyfikowany był na dwunastym miejscu najtrudniejszych pól na PGA TOUR, z wyłączeniem turniejów wielkoszlemowych. Natomiast trzy lata wcześniej pole zajęło wyśrubowaną drugą pozycję w tej klasyfikacji.

Oczywiście szczególnie złą sławą cieszy się  Bear Trap. To słynny ciąg trzech niezwykle trudnych dołków: 15, 16 i 17, nazwany tak na cześć Jacka Nicklausa, który przeprojektował i przebudował pole w 2002 roku. Przez ostatnią dekadę Bear Trap klasyfikowany był jako trzeci najtrudniejszy ciąg trzech dołków na PGA TOUR.

W tym roku, oprócz obrońcy tytułu zagrają m.in.: Lee Westwood, Joaquin Niemann, Phil Mickelson, Shane Lowry, Zach Johnson, Adam Scott, Cameron Tringale, Russell Henley, Chris Kirk, Patton Kizzire, Brendan Steele, Mackenzie Hughes, Kevin Streelman, Talor Gooch, Cameron Davis, Doug Ghim, Ian Poulter,  Alex Noren,  Richy Werenski, Jim Furyk, Keegan Bradley, James Hahn, Matt Wallace, Steve Stricker, Rickie Fowler, Martin Kaymer, Jason Dufner, Rafa Cabrera Bello, Camilo Villegas, Luke Donald i oczywiście Hank Lebioda.

 

The Honda Classic i Magical Kenya Open w Golf Channel Polska   

 

Czwartek i piątek :

The Honda Classic       R1 i R2        19:00–23:00 – LIVE

* Światowy przekaz z pierwszych trzech rund Magical Kenya Open został odwołany z przyczyn technicznych.

Sobota

The Honda Classic       R3        20:00–23:00 – LIVE

Niedziela:

 Magical Kenya Open        R4       11:00–15:00 – LIVE 

The Honda Classic       R4       20:00–23:00 – LIVE

 

Komentuje: Jacek Person

Zapraszamy. 

 

Opis The Honda Classic 2020 jest tutaj golfchannel.pl/?news=21-gora

 

https://twitter.com/PGATOUR/status/1372232008588435456?s=20

 

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni