Foto: WAGC

Hole in one podczas WAGC w Sobieniach!

Słynna kolekcja piłek „HOLE IN ONE”, która znajduje się na ścianie obok baru, w domu klubowym, w Sobieniach Królewskich, znowu się powiększy. Podczas swojej ostatniej wizyty w Sobieniach, jako latająca fotoreporterka Golf Channel Polska podczas Canon Pro Golf Series, naliczyłam ich całe 24 sztuki! Każda w gustownej mini…”dziupli”  

Są tam np. dwie piłki, dwóch aktualnie najważniejszych osób w polskim golfie: Prezesa PZG Marka Michałowskiego i Prezesa PGA Polska-Jarosława Sroki. Rekordzistą jest tam Michał „Krawczyki” Krawczyk, który dwukrotnie ustrzelił w swoim klubie „hole in one”. Są tam też zacni koledzy z PGA Polska: Kamil „Tatar” Tatarczuk, Mateusz „Borsuk” Jędrzejczyk, Kuba Piotrowski, Paweł „Joker” Czerwonka i Mateusz Kniaginin.

Do kolekcji dołączy też piłka Mariusza Gila, który grając około 150 metrów nad wodą widowiskowej szesnastki, trafił tam wprost do dołka! Niestety akurat na tym dołku nie było przewidzianej jakiejś specjalnej nagrody. Szczęśliwemu egzekutorowi przypadła więc okolicznościowa statuetka oraz sława w Polsce i okolicach!

Wynik dnia brutto podczas XII już eliminacji World Amateur Golfers Championship, rozgrywanej w praktycznie idealnych warunkach pogodowych, zanotował grający na swoim terytorium- Jan Grzegorzek (78). Drugi był Krzysztof Okrągły (79). Trzecie miejsce, z tym samym wynikiem (81), zajęli: Patrick Burke i Marek Tian.

W turnieju wystartowało 116 zawodników, którzy walczyli o zakwalifikowanie się do Wielkiego Finału, który zostanie rozegrany w dniach 23 – 26 sierpnia na polach Binowo Park i Modry Las. Przy bardzo sprzyjającej pogodzie uzyskano wiele wyśrubowanych wyników, mocno obniżających handicapy. Poznaliśmy też kolejnych piętnastu uczestników finału WAGC.

Do zakończenia cyklu eliminacji World Amateur Golfers Championship pozostały jeszcze tylko trzy turnieje w:

– Sierra Golf Club- 15 lipca

– Rosa Private Golf Club- 29 lipca

– Toya Golf Club- 5 sierpnia

 

W Sobieniach w poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

0-10 Przemysław Jakubowski 73

11-15 Krzysztof Okrągły 67

16-20 Artur Czarnecki 65

21-25 Dorota Ciesielska 60

26-36 Andrzej Czajkowski 58

 

W konkursach dodatkowych zwyciężyli:

SCUBASPA Closest to the Pin: Mariusz Gil 2,03m

KOMU GROUP Nearest to the Pin: Henryk Rapca 1,44m

KONSALNET Longest Drive Mężczyzn: Filip Płaszczykowski

CSV Longest Drive Kobiet: Charlene Zhao

CALLAWAY Longest Drive Kobiet: Katarzyna Rowicka

CALLAWAY Longest Drive Mężczyzn: Filip Płaszczykowski

Pełne wyniki turniejów:  WYNIKI

Rejestracja na kolejne turnieje eliminacyjne: http://www.wagc.pl/aurean-register/index.php

Wyniki PZG: https://eagle2.pzgolf.pl/tournament/#/712/results     

Zapraszamy!

 

Tekst: Katarzynka

Zdjęcia: WAGC

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni