Mateusz Gradecki. Soudal Open. Fot. Kuba Dymecki

Mateusz Gradecki w Made in HimmerLand

DP World Tour powraca do Danii, do Himmerland Golf & Spa Resort, który gościć będzie dziewiątą edycję turnieju Made in HimmerLand. Zadebiutuje tam Mateusz Gradecki. 

 

LEADERBOARD

 

Mateusz Gradecki

Mateusz Gradecki wraca na DP World Tour prosto po kwalifikacjach do The Open, które odbyły się w słynnym walijskim
Royal Porthcawl Golf Club. Gradi wycofał się z rywalizacji w Walii na drugiej dziewiątce drugiej rundy. W czwartek startuje o 14.10. Na drugą rundę wyjdzie w piątek o 9.10. Caddiuje mu Kuba Dymecki.

Przez dwa pierwsze dni polskiemu duetowi towarzyszyć będzie Irlandczyk John Murphy i Anglik David Howell, znany polskim kibicom z występu w pokazowym turnieju w Sobieniach kilka lat temu.

Turniej znany początkowo jako Made in Denmark, rozgrywany był w Himmerland Golf & Spa Resort przez siedem z ośmiu poprzednich edycji. Miejsce to było również gospodarzem Himmerland Open na Challenge Tour w latach 1994-98, a także Made in Denmark Challenge w 2018 roku, który wygrał dwukrotny zwycięzca DP World Tour Joachim B. Hansen. Turniej przeniósł się do Silkeborga w 2018 roku, gdzie Anglik Matt Wallace zdobył swój czwarty tytuł w lidze.

HimmerLand

Zaprojektowany przez architekta Jana Cedermolma HimmerLand Golf & Spa Resort został otwarty w 1992 roku i może pochwalić się jednym z najwspanialszych dołków w grafiku ligi – szesnastce par 3, nazywanej „Himmerland Hill”. W 2015 roku był to zaledwie 79 jardowy dołek – najkrótszy par 3 w historii ligi.

 

 

W 2017 roku Thomas Bjørn – wkrótce kapitan europejskiej drużyny Ryder Cup został bardzo głośno powitany przez  tłumy rodaków, które zgromadziły się wokół greenu, gdy Duńczyk świętował swój 500. występ European Tour.  Został on wtedy uhonorowany wykonaniem  „You’ll Never Walk Alone”, kiedy wkraczał na green tego cieszącego się zasłużoną sławą miniaturowego par 3.

 

 

Oliver

Organizatorzy z biegiem lat starali się czynić różne kroki dodatkowo ubarwiając atmosferę turniejową, rozdając na przykład gumowe ptasie maskotki – Benny the Birdie, Eddie the Eagle i Andy the Ace –  piszczące przeraźliwie po ściśnięciu, pomagając fanom robić odpowiedni hałas.

Nicolai i Rasmus Højgaard są jednymi z wielu lokalnych faworytów, którzy marzą o tym, żeby zostać pierwszymi Duńczykami, którzy zdobędą tytuł mistrza Made in HimmerLand.

Dzięki gwieździe Ryder Cup z Le Golf National – Thorbjørnowi Olesenowi i innym wielokrotnym zwycięzcom na Tour – Sørenowi Kjeldsenowi, Lucasowi Bjerregaardowi i Hansenowi, kibice gospodarzy będą mieli za kim podążać w ciągu duńskiego turnieju.

W 2021 i 2019 roku, zwyciężał Austriak Bernd Wiesberger. Rok temu triumfował Oliver Wilson, pokonując jednym uderzeniem i w bardzo napiętej końcówce Ewena Fergusona.

 

Napisała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni