Garrick Higgo. South Africa. 2021 PGA Championship. Ocean Course at Kiawah Island, South Carolina, USA, 21 May 2021. EPA/TANNEN MAURY Dostawca: PAP/EPA.

Zwycięzcy tygodnia: Garrick Higgo i Jonathan Caldwell

Południowoafrykańczyk Garrick Higgo triumfował w Palmetto Championship, a reprezentujący Irlandię Północną – Jonathan Caldwell, zwyciężył w Scandinavian Mixed Hosted by Henrik & Annika.

*

22 – latek ma na swoim koncie już trzy zwycięstwa European Tour. Teraz, w zaledwie swoim drugim występie na PGA Tour dołożył do kolekcji wygraną w Palmetto Championship at Congaree!

https://twitter.com/PGATOUR/status/1404212956192182275?s=20

Pośród gratulacji płynących z całego świata, były też te od jego mentora, rodaka i posiadacza dziewięciu trofeów wielkoszlemowych, samego Gary’ego Playera!

Drugim miejscem podzieliło się aż sześciu zawodników, którzy z wynikiem -10  zanotowali o jedno uderzenie gorzej od najmłodszego z nich: Hudson Swafford, Doc Redman, Jhonattan Vegas, Tyrrell Hatton, Bo Van Pelt, Chesson Hadley.

Higgo przesunie się do najlepszej czterdziestki w rankingu światowym po tym jak był na miejscu 728 jeszcze 1 czerwca 2019 roku! Dostanie pełny status na PGA TOUR, zaproszenie na Masters i inne bonusy.

 

Więcej o Garricku Higgo:

golfchannel.pl/?news=rors-higgo

golfchannel.pl/?news=gran-canaria

*

Birdie na ostatnim dołku zapewniło Jonathanowi Caldwellowi pierwsze w karierze trofeum European Tour, chociaż przystępując do niedzielnego finału miał trzy uderzenia straty do pierwszej pozycji.

Z wynikiem -16, drugie miejsce zajął Hiszpan Adrian Otaegui, który na ostatnim dołku mógł zapewnić sobie wygraną, jednak puttując na birdie, skończył tam z bogeyem, który był jego jedynym tego dnia, a w konsekwencji zaprzepaścił jego szanse na zwycięstwo.

W tygodniu w którym kobiety i mężczyźni rywalizowali w jednym turnieju, o jedną pulę nagród, miejsce na podium zapewniła sobie Angielka Alice Hewson, tracąc do Adriana kolejne uderzenie.

Gospodarze turnieju grali ze zmiennym szczęściem. Annika Sorrenstam po dwóch rundach 73 nie przeszła przez cut, a Henrik Stenson notując 70 70 72 70, uplasował się na pozycji T33.

W tym tygodniu żyjemy tylko jednym turniejem – US OPEN, rozgrywanym na legendarnym Torrey Pines. Zagra tam Adrian Meronk, a transmitować będzie to wydarzenie Golf Channel Polska. Zapraszamy.

US OPEN w Golf Channel Polska: 

Czwartek i piątek:

 runda 1 i 2 (LIVE) 20:00 – 1:00

Sobota, 19 czerwca:

runda 3 (LIVE) 19:00 – 3:00

Niedziela, 20 czerwca:

finał (LIVE) 18:00 – 2:00

Rundy czwartkowa i piątkowa mogą zostać wydłużone zgodnie z godzinami gry Adriana Meronka. 

Zapraszamy!

 

Zapowiedź obu turniejów: golfchannel.pl/?news=scandinavian-palmetto

 

Napisała: Kasia Nieciak

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni