Rickie Fowler&Tiger Woods. 115th US Open. Chambers Bay. 19 June 2015. EPA/ERIK S. LESSER Dostawca: PAP/EPA.

Hero World Challenge

To co wyprawiał Rickie Fowler podczas finałowej rundy ubiegłorocznego Hero World Challenge zwyczajnie przechodziło ludzkie pojęcie. Natchniony, szybko poruszający się chłopak w pomarańczowej czapce, trafiał kolejne birdie z rozmachem pędzącego tsunami! Gospodarz turnieju – Tiger Woods był bardziej niż zadowolony, a my chcieliśmy, żeby ten spektakl się nie kończył.

 

 

Fowler, rozpoczynając finałową rundę z siedmioma uderzeniami deficytu do Charleya Hoffmana, zagrał niesamowite 61 uderzeń i ostatecznie wyprzedził go aż czterema punktami! „Pomarańczowy Chłopak” już od pierwszego dołka rozpoczął dość niezwykle swoją rundę, trafiając siedem birdie z rzędu! Wprowadził tym samym kibiców w stan euforii, a zszokowanego Hoffmana w prawdziwą trwogę. Zrobił sobie przystanek na ósmym dołku, by na dziewiątym dorzucić ósmy birdie i zakończyć pierwsze dziewięć dołków w 28 uderzeniach! Na drugiej dziewiątce dodał jeszcze trzy birdie i kiedy potrzebował do wyniku 59, kolejnych dwóch na ostatnich trzech dołkach, zaciął się, grając tylko pary!

 

 

Jak zwykle skromny Rick Yutaka Fowler, który po wyczynach na Albany Golf Course przesunął się na siódmą pozycję w Rankingu Światowym, powiedział po rundzie: „W końcu wszystko poskładałem w jedną całość. Wiedziałem, że potrzebuję szybkiego początku, żeby przynajmniej pokazać Charley’owi, że tutaj jestem.”

***

Tiger Woods, wówczas 41-letni zwycięzca 79 turniejów PGA Tour, sklasyfikowany na 1199 miejscu na świecie, grając po dziesięciu miesiącach turniejowej rozłąki udowodnił, że nie wszystko jeszcze stracone. Jeszcze nie tak dawno sprawy przedstawiały się diametralnie inaczej i mało kto kilka miesięcy wcześniej wierzył, że kiedykolwiek możliwy będzie jego powrót do gry. Po tym co obserwowaliśmy podczas Hero World Challenge – tradycyjnego miejsca powrotów do gry gospodarza turnieju, pojawiła się nadzieja.

Promieniejący Tiger po rundach 69, 68, 75, 68 zajął razem z Mattem Kucharem miejsce dziewiąte, dokładnie pośrodku osiemnastoosobowej stawki, składającej się przecież z najlepszych graczy globu! Był lepszy od zwycięzcy FedExCup – Justina Thomasa, czy No.1 Rankingu Światowego – Dustina Johnsona! Co najważniejsze, jego doświadczony przez życie i chirurgów kręgosłup , po kilku miesiącach od czwartej operacji, nie odmówił współpracy, a on wielokrotnie podkreślał, że czuł się świetnie i nic go nie bolało.

 

 

Mr. Woods startował rok temu na Bahamach jako 1199 gracz na świecie. W tym roku sprawy mają się zgoła inaczej. Tygrys naprawdę powrócił do wielkiego golfa, podczas Tour Championship zdobył 80, trofeum PGA Tour i aktualnie zajmuje dobrze wróżącą pozycję trzynastą w Rankingu Światowym! Za nim znajdują się np: Tony Finau, Patrick Reed, Jordan Spieth, czy Bubba Watson. Phil Mickelson, który pokonał Tygrysa w epickim The Match, plasuje się na miejscu 27 i na Bahamy się nie wybiera.

Hero World Challenge jest turniejem organizowanym przez Tigera od 2000 roku, kiedy to zwyciężał Tom Lehman. Dostojny gospodarz triumfował tam aż pięciokrotnie, a więcej niż jedną wygraną mogą poszczycić się tylko Graeme McDowell i Davis Love III, którzy na listę zwycięzców wpisali się dwa razy.

W tym roku, oprócz Tigera i Rickiego, na Albany Golf Course, na Bahamach zagrają m.in.: Bryson DeChambeau, Justin Rose, Justin Thomas, Henrik Stenson, Bubba Watson, Dustin Johnson, Jason Day, John Rahmbo, Hideki Matsuyama, Patrick Reed …

PGA Tour Power Rankings:

 

Transmisje w Golf Channel Polska:

czwartek i piątek –  od 19.30 / sobota – od 18.00 / niedziela – od 17.00  …

 

Komentują: Piotr du Château & Krzysztof Rawa

***

 

 

Zapraszamy!

 

Napisała: Kasia Nieciak

 

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni