Adrian Otaegui. DP World Tour Championship. Dubai. 2018. EPA/ALI HAIDER Dostawca: PAP/EPA.

Hero Open

Dwa tygodnie temu pasjonowaliśmy się 150. The Open na Old Course, w którym zadebiutował Adrian Meronk. Teraz wrócimy do St. Andrews na turniej Hero Open, który toczyć będzie się w Fairmont St. Andrews, na Torrance Course. 

 

www.europeantour.com/dpworld-tour/hero-open-2022/leaderboard?round=1

 

Sobota i niedziela:

Hero Open – runda 3 i 4 (LIVE) 12:30 – 16:30

Rocket Mortgage Classic – runda 3 i 4 (LIVE) 20:00 – 00:00

 

 

Rok temu Szkot Grant Forrest wykręcił genialny finisz, trafiając dwa birdie z rzędu na dwóch ostatnich dołkach. W ten właśnie sposób sięgnął po swój pierwszy triumf DP World Tour. Absolwent Challenge Tour z 2018 roku rozpoczął ostatnią rundę na współprowadzeniu, a następnie wyczarował wspaniałe 66 uderzeń, kończąc jedno uderzenie przed Anglikiem Jamesem Morrisonem. Jego szkocki kolega Calum Hill, który zdobył swój pierwszy tytuł w lidze tydzień wcześniej, oraz David Law również znaleźli się w pierwszej piątce.

 

 

Zwycięstwo Forresta sprawiło, że został pierwszym Szkotem, który wygrał w swojej ojczyźnie od czasu Paula Lawriego, podczas Johnnie Walker Championship w 2012 roku, w Gleneagles. 29-letni Szkot jest w dobrej formie przed obroną tytułu, po tym jak zajął trzecie miejsce w zeszłotygodniowym Cazoo Classic w Hillside Golf Club, gdzie zwyciężał Richie Ramsay.

 

 

Torrance Course w Fairmont St Andrews już trzeci rok z rzędu jest gospodarzem imprezy DP World Tour. Za pierwszym razem w październiku 2020 roku odbył się tam AXA Scottish Championship, rok później wygrywał tam Grant Forrest – w Hero Open. Oprócz tego sześć razy był miejscem rozgrywania Scottish Senior Open oraz finałowych kwalifikacji do 150. The Open na początku tego lata. Rozegrano tam również Scottish Youth National Championship.

Hero Open, które odbyło się po raz pierwszy w 2020 roku w Forest of Arden, gdzie zwyciężał Sam Horsfield, teraz powraca na swoją drugą odsłonę na polu, który znajduje się kilka mil od St. Andrews. Wydarzenie to jest również czwartym z sześciotygodniowego swingu w Wielkiej Brytanii.

 

 

Pierwsza arena Hero Open – pole Forest of Arden, zbudowane w 1970 roku przez architekta Donalda Steela i wpisujące się w  naturalną przyrodę i majestatyczne dęby, było zupełnie innym światem, w porównaniu do tegorocznej, szkockiej lokalizacji.

 

 

Fairmont St. Andrews szczyci się dwoma światowej klasy polami golfowymi: Torrance i The Kittocks i oferuje wspaniałe widoki na słynny „the home of golf” i zatokę St. Andrews.

 

 

Pole Torrance Course jak sama nazwa wskazuje zaprojektował kapitan drużyny europejskiej Ryder Cup z 2002 roku w The Belfry – Sam Torrance. Sam jest 21-krotnym zwycięzcą na European Tour – co jest dziesiątym najlepszym wynikiem w historii ligi. Ośmiokrotnie reprezentował Europę w Ryder Cup, trafiając zwycięskiego putta w 1985 roku – również w The Belfry!

 

 

Wstępnie za projektem stał Gene Sarazan, jednak po jego odejściu to właśnie Sam Torrance kontynuował prace i otworzył pole wraz z hotelem w 2001 roku. Przed uczestnikami typowy dla Szkocji styl links, smagania z wiatrem zieleń, klify wpadające w morze, wymagające pole oraz widok na kolebkę golfa – St.Andrews.

 

 

W turnieju zagra oczywiście cały zastęp świetnych reprezentantów gospodarzy. Richie Ramsay spróbuje powalczyć o drugą z rzędu brytyjską wygraną.

Wielokrotni triumfatorzy turniejów DP World Tour – Stephen Gallacher, Marc Warren i Ramsay wsparci zostaną młodą gwardią szkockich gwiazd, wśród których nie zabraknie obrońcy tytułu Granta Forresta oraz Ewena Fergusona i Connora Syme’a. Zagra też Liam Johnston, który awansował z Challenge Tour razem z Robertem MacIntyrem, Lawem i Forrestem w 2018 roku.

Wystąpią również m.in.: Ross i Oliver Fisher, Ryan Fox, JC Ritchie, Pep Angles, Francesco Laporta, Antoine Rozner, Tapio Pulkkanen, Oliver Wilson, Wilco Nienaber, Lucas Nemecz, David Drysdale, Jazz JANEWATTANANOND,  Lucas BJERREGAARD, Jorge Campillo, Sean Crocker, Edoardo Molinari, Andy Sullivan,  Eddie PEPPERELL, czy Rober Rock.

 

 

Duże doświadczenie w St. Andrews ma na pewno Hiszpan Adrian Otaegui – trzykrotny triumfator turniejów DP World Tour, który zwyciężał na tym polu, podczas 2020 AXA Scottish Championship.

 

 

Zestawienie naszych transmisji w tym tygodniu:

 

Czwartek i piatek:

DP World Tour: Hero Open – runda 1 (RE-LIVE) 19:00 – 21:00

PGA TOUR: Rocket Mortgage Classic – runda 1 (LIVE) 21:00 – 00:00

Sobota i niedziela:

Hero Open – runda 3 i 4 (LIVE) 12:30 – 16:30

Rocket Mortgage Classic – runda 3 i 4 (LIVE) 20:00 – 00:00

 

Rocket Mortgage Classic oraz Hero Open (w czwartek i piątek) komentują: Mateusz Kniaginin i Kasia Nieciak

Rocket Mortgage Classic w niedzielę komentują: Kasia Nieciak i Krzysztof Rawa

Hero Open w sobotę i niedzielę komentuje Jacek Person

 

Napisała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni