Tiger Woods. Hero World Challenge

Hero World Challenge.

Zwyciężyć w jednym turnieju PGA TOUR jest marzeniem milionów. Tiger ma ich na koncie 82! Tylko on i legendarny Sam Snead dokonali tej sztuki. Tiger wyrównał ten niezwykły rekord w swoim poprzednim wielkim powrocie do gry, po czwartej operacji kręgosłupa, w sytuacji, kiedy wydawało się niemożliwe, że w ogóle będzie mógł jeszcze grać w golfa.

 

Mistrzem Hero World Challenge zostaje 24-letni Viktor Hovland! 

GRATULACJE! 

 

www.pgatour.com/leaderboard.html

 

 

PODSUMOWANIE: golfchannel.pl/?news=hovland-hero

 

ZAPOWIEDŹ TURNIEJU

 

 

Teraz, po niemal dziewięciu miesiącach rekonwalescencji po potwornym wypadku samochodowym, znowu daje swoim fanom nadzieję na zobaczenie go w akcji.

golfchannel.pl/?news=tiger-ranny

Wyklucza regularną grę w lidze, ale nie wyklucza limitowanych występów turniejowych. W sytuacji, w której otarł się o amputację prawej nogi, a nieco wcześniej poddał się piątej operacji kręgosłupa – to więcej niż radosna wiadomość dla jego fanów. To cud, ale on jest specjalistą od cudów!

Na razie wraz ze swoją fundacją  – TGR, wcieli się w rolę gospodarza turnieju Hero World Challenge.

 

 

Na początku grudnia 2017 roku Tygrys zagrał na Bahamach u boku najlepszych golfistów świata, w turnieju, którego był tradycyjnie  gospodarzem. Kilku rywali nie ukrywało wówczas, że najbardziej interesował ich jego rezultat i zamiast skupiać się na grze, wypytywali reporterów, jak mu idzie. Tiger nie ustępował wtedy najlepszym.

 

 

Wówczas 41-letni zwycięzca 79 turniejów PGA Tour, sklasyfikowany na 1199 miejscu na świecie, grając po dziesięciu miesiącach turniejowej rozłąki, udowodnił, że nie wszystko jeszcze stracone. Nie tak dawno sprawy przedstawiały się diametralnie inaczej i mało kto, kilka miesięcy wcześniej wierzył, że kiedykolwiek możliwy będzie jego powrót do gry. W tamtym turnieju pojawiła się nadzieja.

Promieniejący Tygrys, po rundach 69, 68, 75, 68 zajął, razem z Mattem Kucharem, miejsce dziewiąte, dokładnie pośrodku osiemnastoosobowej stawki, składającej się przecież z najlepszych graczy globu. Był lepszy od zwycięzcy FedEx Cup – Justina Thomasa, czy No.1 Rankingu Światowego – Dustina Johnsona. Co najważniejsze, jego doświadczony przez życie i chirurgów kręgosłup, po kilku miesiącach od czwartej operacji, nie odmówił współpracy, a on sam wielokrotnie podkreślał, że czuje się świetnie i nic go nie boli.

 

 

Zwyciężył Rickie Fowler, który rozpoczynając finałową rundę z siedmioma uderzeniami deficytu do Charleya Hoffmana, zagrał niesamowite 61 uderzeń i ostatecznie wyprzedził go aż czterema punktami. Zaczął dość niezwykle swoją rundę, trafiając siedem birdie z rzędu! Odsapnął na ósmym dołku, by na dziewiątym dorzucić ósmy birdie i zakończyć pierwsze dziewięć dołków w 28 uderzeniach. Na drugiej dziewiątce dodał jeszcze trzy birdie i kiedy potrzebował do noty 59, kolejnych dwóch na ostatnich trzech dołkach, zaciął się i zagrał już same pary.

 

 

W 2018 roku Tygrys naprawdę powrócił do wielkiego golfa. Podczas pamiętnego Tour Championship zdobył osiemdziesiąte trofeum PGA Tour i zajmował przed turniejem na Bahamach pozycję trzynastą w rankingu światowym. Ostatecznie uplasował się tam na delikatnie rozczarowującej pozycji siedemnastej, lepszej tylko od tej zajmowanej przez Japończyka – Hideki Matsuyamę. Triumfował w fantastycznym stylu – Jon Rahm.

 

 

W 2019 roku nie miał sobie równych Henrik Stenson. Tiger znowu pokazał pazur, kończąc rywalizację na miejscu czwartym, za trzecim Reedem i drugim Rahmbo. W kwietniu zwyciężył po raz piąty w Masters, a w październiku w japońskim ZOZO Championship – po raz 82 na PGA TOUR!

 

 

Hero World Challenge jest turniejem organizowanym przez Tigera od 2000 roku, kiedy to zwyciężał tam Tom Lehman. Oczywiście największą liczbą wygranych w tym turnieju musi legitymować się gospodarz, który triumfował tam aż pięciokrotnie, w 2001, 2004, 2006, 2007 i po raz ostatni w roku 2011, za każdym razem w Sherwood Country Club. Więcej niż jednym zwycięstwem mogą poszczycić się jeszcze tylko Graeme McDowell i Davis Love III, którzy na listę zwycięzców wpisali się po dwa razy.

 

 

Miejscem rozgrywki będzie zlokalizowany na Bahamach i zaprojektowany przez Ernie Elsa – Albany Golf Course, par 70, o długości  7,309 jardów. To już szósta edycja z rzędu rozgrywana na tym malowniczym polu.

 

 

O zwycięstwo powalczy tym razem dwudziestu zawodników:

Abraham Ancer

Daniel Berger

Sam Burns

Bryson DeChambeau

Harris English

Tony Finau

Matt Fitzpatrick

Tyrrell Hatton

Viktor Hovland

Brooks Koepka

Rory McIlroy

Collin Morikawa

Patrick Reed

Justin Rose

Xander Schauffele

Scottie Scheffler

Webb Simpson

Jordan Spieth

Henrik Stenson

Justin Thomas

 

 

Ze względu na pandemię ubiegłoroczna edycja nie odbyła się, więc obrońcą tytułu będzie Iceman.

 

 

Tigerowi najwyraźniej udzieliła się atmosfera turniejowa i postanowił wybić kilka piłek!

 

 

Razem z całym światem kibicuje mu również Royal Kraków Golf & Country Club i Chór Męski Agricola.

 

 

Zestawienie transmisji Hero World Challenge

 

Czwartek i piątek: runda 1 i 2 (LIVE) 19:30 – 22:30

Sobota: runda 3 (LIVE) 19:00 – 23:00

Niedziela:  finał (LIVE) 18:00 – 22:00

 

Komentuje: Jacek Person.

Napisała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni