Herman prowadzi na Valspar. Gdzie jest Stenson?

Jim Herman, dość mało znany pro, z bardziej znanymi przyjaciółmi, otworzył czwartkową rundę na Copperhead Course w Innisbrook, grając -9 (62), co dało mu dwu uderzeniowe prowadzenie po pierwszej rundzie Valspar Championship. Oto jak wygląda sytuacja po pierwszych 18 dołkach na Palm Harbour, Fla:

Tabela wyników: Herman (-9). Russell Henley (-7), Henrik Stenson (-7), James Hahn (-6)

O czym to świadczy: Hermanowi udało się przejść jedynie pięć CUT’ów w ciągu 10 startów w tym sezonie, z których najlepszym wynikiem było 10 miejsce ex aequo, na Sony Open na Hawajach. W tym roku po raz pierwszy, od Shell Houston Open w 2016, udało mu się skończyć w pierwszej dziesiątce.

Runda dnia: Herman rozpoczął od drugiej dziewiątki, i podczas swoich pierwszych dziewięciu dołków zagrał pięć birdie, w tym jeden na 16 dołku (par 4) – jednym z tak zwanego „Snake Pit”. Po zagraniu (30), birdie udało mu się zrobić na pierwszych 4 z 5 dołków drugiej dziewiątki, a następnie podsumował wszystko parami na reszcie dołków.

Najlepsi z reszty: Obaj, Henley i Stenson, zagrali -7 (64). Tak samo jak Herman, zaczynali od drugiej dziewiątki. Po bogeyu na pierwszym dołku, Henleyowi udało się zdobyć birdie na sześciu z siedmiu kolejnych dołków, po zagraniu pierwszej dziewiątki w 30 uderzeniach ostygł trochę i do końca rundy zagrał tylko dwa birdie. Stensen zagrał birdie na czterech z sześciu rozpoczynających dołków, a następnie, już na pierwszej dziewiątce dodał do nich jeszcze trzy.

Największy zawód: Kevin Na, który podczas poprzednich trzech turniejów zajął miejsca w pierwszej dwudziestce, tym razem zagrał pierwszą rundę z wynikiem (75)

Strzał dnia: Jason Dufner na trzecim dołku (par 4) trafił ze 189 jardów na eagle.

Jak będzie wyglądała piątkowa runda: Większość oczu zwrócona jest ku Hermanowi, byłemu pro klubowemu, na jednym z pól Donalda Trumpa. Natomiast Stenson, który tydzień temu musiał wycofać się z rywalizacji w Mexico Championship, ze względu na wirusa żołądkowego, w tym turnieju również zasługuje na uwagę.

 

Autor: Golf Channel Digital | Tłum.: Jacek Gazecki

Partnerzy oficjalni