Handicapowe mistrzostwa Polski 22. Fot. Binowo Park

Medaliści handicapowych mistrzostw Polski

Zakończyła się trzydniowa rywalizacja w ramach 12. Mistrzostw Polski HCP –  jedynego turnieju serii mistrzowskiej rozgrywanego w formacie stroke play netto. Przez pierwsze dwa dni sportowa walka w poszczególnych grupach handicapowych odbywała się równolegle w Amber Baltic GC i Kamień GC, za to gospodarzem niedzielnego finału było Binowo Park.

Aura sprzyjała – pogoda do gry była właściwie wymarzona, a na ceremonii dekoracji spadł deszcz medali, które trafiły do najlepszych graczy siedmiu kategorii handicapowych. Uhonorowane także najlepsze kobiety w każdej z grup.

Medaliści 12. Mistrzostw Polski HCP:

Kat. 0-8 HCP
1. Arkadiusz Majsterek (A&A GC) – 216
2. Jacek Kubicki (Lisia Polana) – 220
3. Tomasz Szoplik (Olympic GC) – 221
Najlepsza Kobieta: Elina O’Higgins

Kat. 8,1-11 HCP
1. Bogdan Bać (Royal Kraków) – 219
2.  Tomasz Ładocha (Gdańsk G&CC) – 220
3. Bogdan Szpilman Bogdan (SPACE GFC) 222
Najlepsza kobieta: Dorota Ciesielska

Kat. 11,1-14 HCP
1. Alicja Herbik (Sobienie Królewskie GCC) – 212
2. Leonard Łącki (Golf Klub Jelenia Góra) – 215
3. Elżbieta Wolschendorf- Łazowska (Mazury G&CC) – 215

Kat. 14,1-17 HCP
1. Witold Szczepanowski (Gorzowski KG Zawarcie) – 213
2. Dominik Bielawski Dominik (Modry Las) – 217
3. Krzysztof Łazowski(A&A GC) – 225
Najlepsza kobieta: Beata Wawrzyńska

Kat. 17,1-20 HCP
1. Krzysztof Pietras (Black Water Links GC) – 217
2. Paweł Więckowski (Kalinowe Pola GC) – 218
3. Arkadiusz Zając (Gorzowski KG Zawarcie) – 221

Kat. 20,1-23 HCP
1. Miłosz Branicki (Przytok Golf Resort) – 110
2. Ewa Duda (Amber Baltic) – 109
3. Tomasz  Kazikowski (Zawarcie) – 103

Kat. 23,1-32 HCP
1. Sylwester Cwynar (Lisia Polana) – 111
2. Marzena Śniegocka (Black Water) – 110
3. Jan Duda (Amber Baltic) – 107

W konkursach dodatkowych najlepsi okazali się:
– ladies longest drive – Elżbieta Wolschendorf-Łazowska
– men longest drive – Rafał Jaros
– nearest to the pin ladies & men – Paweł Więckowski 

Pełne wyniki TUTAJ

Kolejny turniej serii mistrzowskiej rozpoczyna się już w środę – będą to klubowe MP młodzików i juniorów, rozgrywane w Tokarach.

 

Po drugiej rundzie mistrzostw Polski HCP, przeprowadzonej równolegle w Amber Baltic GC oraz Kamień CC, w tabeli liderów nie obyło się bez przetasowań.

Zawodnicy legitymujący się HCP 14,0 lub niższym, po piątkowej rundzie w Amberze, w słoneczną sobotę przenieśli się do pobliskiego Kamienia Pomorskiego. W grupie do 8,0 hcp na prowadzenie wysunęli się Arkadiusz Majsterek (A&A GC) oraz Jacek Kubicki (KG Lisia Polana), w grupie od 8,1-11 hcp do Tomasza Ładocha (Gdańsk G&CC) dołączył Marek Jelonek z GP Mikołów, za to wśród graczy z hcp między 11,1-14 na czołowej pozycji pozostała Alicja Herbik (Sobienie Królewskie G&CC).

Rywalizacja golfistów legitymujących się hcp z przedziału 14,1-32 odbyła się na polu w Kołczewie koło Międzyzdrojów. Po dwóch dniach turnieju wśród graczy z hcp między 14,1 a 17 czołową pozycję utrzymał Andrzej Gacek (Royal Kraków G&CC), ale już nie samodzielnie, bowiem dołączyli do niego Dominik Bielawski(Modry Las GC) i Witold Szczepanowski (Gorzowski KG Zawarcie).

W 17,1-20 na prowadzeniu jest Krzysztof Pietras (Black Water Links), a w grupie 20,01-23 na górze klasyfikacji wciąż plasuje się Ewa Duda (Amber Baltic). Wśród graczy z handicapem 23,1-32 liderem pozostaje Sylwester Cwynar (KG Lisia Polana).

Niedzielny finał odbędzie się w Binowo Park GC. Zawodnicy, którym nie uda się awansować do finału mają możliwość rozegrania w niedzielę rundy towarzyskiej na polu Amber Baltic GC.

Pomorska rywalizacja to jedyne rozgrywki z cyklu mistrzostw Polski, w których zwycięzcy wyłaniani są na podstawie klasyfikacji stroke play nettoW każdej kategorii nagrodzone zostaną pierwsze trzy osoby, które uzyskają najlepszy wynik. Dodatkowo we wszystkich grupach zostanie wyróżniona najlepsza zawodniczka.

295787902 5689417797755335 1120968281456716899 n

 

W słoneczny piątek rozpoczęły się mistrzostwa Polski HCP, rozgrywane w tym roku na trzech zachodniopomorskich polach: pierwsze dwa dni mistrzostw odbywają się równolegle w Amber Baltic GC oraz Kamień CC, a gospodarzem niedzielnego finału będzie Binowo Park GC.

Zawodnicy posiadający HCP 14,0 lub niższy w piątek rywalizowali w Amberze. W grupie do 8,0 hcp prowadzenie objął Piotr Skotarki (Royal Kraków G&CC), w grupie od 8,1 do 11 Tomasz Ładocha (Gdańsk G&CC), za to wśród graczy z hcp między 11,1-14 na czołową pozycję wysunęli się Alicja Herbik (Sobienie Królewskie G&CC) oraz Bogdan Sadka (Amber Baltic).

Rywalizacja golfistów legitymujących się hcp z przedziału 14,1-32, rozpoczęła się w Kamieniu Pomorskim. Wśród graczy z hcp między 14,1 a 17 czołową pozycję objął Andrzej Gacek (Royal Kraków G&CC). W 17,1-20 na prowadzeniu jest Sławomir Koźmiński (Black Water Links GC), a w grupie 20,01-23 na górze klasyfikacji plasuje się Ewa Duda (Amber Baltic). W gronie graczy z handicapem 23,1-32 liderem jest Sylwester Cwynar (KG Lisia Polana).

W drugiej rundzie nastąpi zmiana pól, a po niej cut, który obejmie 35% najlepszych wyników i remisów z każdej grupy HCP.

Zawodnicy, którym nie uda się awansować do finału mają możliwość rozegrania w niedzielę rundy towarzyskiej na polu Amber Baltic GC. Przed przyjazdem na pole golfowe należy zadzwonić i zarezerwować tee time do godz. 9:00 w niedzielę.

Strona turnieju TUTAJ

Źródło: PZG/Anna Kalinowska

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni