Harris English. Zozo Championship. 24 October 2020. EPA/ETIENNE LAURENT Dostawca: PAP/EPA.

Harris English triumfuje na Hawajach.

Harris English pokonał w dogrywce Sentry Tournament of Champions Joaquina Niemanna i wreszcie, po ponad siedmiu latach zwyciężył ponownie na PGA TOUR. To jego trzecia wygrana w lidze, siódma w roli profesjonalisty.

To pierwsze zwycięstwo od OHL Classic at Mayakoba w 2013 roku, kiedy najbliższy konkurent – Brian Stuard tracił do niego cztery uderzenia. Na Hawajach nie było tak łatwo i potrzebny był  dołek dogrywki z 22 – letnim Chilijczykiem.

 

 

31 – letni Amerykanin przystępował do rundy finałowej z pozycji współlidera, razem z 44 – letnim weteranem Ryanem Palmerem.  Zaczął raczej niemrawo, grając na pierwszej dziewiątce oprócz parów, jeden bogey i zaraz po nim samotny birdie. Kolejne birdie na 11,12,13, 15 i 18 wystrzeliły go do dogrywki turnieju. Na słynnym osiemnastym dołku par 5 zagrał absolutnie fantastycznie na green, drugim uderzeniem, zatrzymując piłkę niecałe trzy metry od dołka. Nie trafił putta na eagle, ale birdie dał mu dogrywkę.

 

https://twitter.com/PGATOUR/status/1348743989701341187?s=20

 

W tym czasie Joaquin, siedział roześmiany i dość zrelaksowany, od dłuższego czasu jako lider, na tarasie domu klubowego, gaworząc beztrosko, po hiszpańsku z ubranym tego dnia identycznie jak on – Sergio Garcią. Dość długo ociągał się z podjęciem decyzji o jakiejkolwiek rozgrzewce, na wypadek konieczności powrotu do gry. W końcu, kiedy playoff stał się faktem udał się prosto na tee. Od tej pory wydarzenia potoczyły się błyskawicznie.

 

 

Zwycięstwo przesunęło Englisha z 29 pozycji w rankingu światowym na siedemnastą: „To wspaniałe uczucie. Cała ciężka praca, którą w to włożyłem, wszystkie golfowe wzloty i upadki, których doświadczyłem podczas mojej kariery, teraz czuję się jakbym wydostał się z mojej doliny i wracał do turniejów i tej jakości gry w golfa, którą wiem, że posiadam. ”

O ile Harris zwyciężał indywidualnie dawno temu, to w turnieju drużynowym, triumfował niecały miesiąc temu. Miało to miejsce podczas rozgrywanego w parach turnieju firmowanego przez Grega NormanaQBE Shootout, grając wspólnie z Mattem Kucharem. Była to już jego trzecia wygrana w tym turnieju i również trzecia z Kucharem, po triumfach w latach 2016 i 2013.

 

 

Na miejscu trzecim z uderzeniem straty znalazł się obrońca tytułu – Justin Thomas, który szczęśliwie tym razem powstrzymał się od rzucania nie do końca przemyślanych wypowiedzi w eter.

 

 

Czwarty był współider po 54 dołkach – Ryan Palmer. Miejscem piątym podzielili się zwycięzca z 2019 roku – Xander Schauffele i Sungjae Im – najlepszy debiutant PGA TOUR w sezonie 2018-19

 

https://twitter.com/PGATOUR/status/1348457099982819329?s=20

 

 

Napisała: Kasia Nieciak

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni