Joachim B. Hansen of Denmark. Joburg Open Golf. Randpark Golf Club, Johannesburg, South Africa, 09 December, 2017. EPA/CHRISTIAAN KOTZE Dostawca: PAP/EPA.

Hansen triumfuje w Joburg Open, Streb w RSM Classic

Joachim Brandt Hansen jest wreszcie zwycięzcą na European Tour! 30 – letni Duńczyk, grający od ponad dziesięciu lat jako zawodowiec, triumfował w turnieju Joburg Open, w południowoafrykańskim Randpark Golf Club, wyprzedzając dekadę młodszego reprezentanta gospodarzy – Wilco Nienabera.

Miesiąc po tym, kiedy zmuszony był do wycofania się z finałowej rundy Italian Open, po tym jak jego caddy nie przeszedł szczęśliwie testu na koronawirusa, Hansen mógł wreszcie świętować długo wyczekiwany sukces. W niedzielę zanotował fantastyczną rundę 67, bez bogeya, zwyciężając w całym turnieju z wynikiem -19.

 

 

Wilco Nienaber, najprawdopodobniej przyszła gwiazda światowego golfa, który uderza praktycznie tak samo daleko jak uwielbiający koktajle białkowe – Bryson DeChambeau, przystępował do rundy finałowej jako lider turnieju, prowadząc jednym uderzeniem. Na początku niedzielnej rundy szybko powiększał tę przewagę, jednak piorunująca kombinacja birdie Hansena na 10, 12 i 14, z bogeyami Wilco na dwóch ostatnich dołkach, dała Duńczykowi dwupunktowe zwycięstwo. Trzeci z następnym uderzeniem straty był kolejny reprezentant RPA, grający rundę dnia 66 – Shaun Norris.

 

 

W turnieju występował również Adrian Meronk, który mimo fantastycznej piątkowej pogoni, nie zdołał jednak odrobić strat z czwartku i po rundach 75 i 68 nie przeszedł przez cut.

 

 

Joachim Hansen dziesięć lat temu był gwiazdą Eisenhower Trophy – popisując się najniższym indywidualnym rezultatem i zdobywając wraz z dumną duńską drużyną srebrny medal tych prestiżowych rozgrywek amatorskich.

Zaraz po tym sukcesie przeszedł na zawodowstwo i po świetnych występach w lokalnej Nordic League w 2011 roku, został zawodnikiem Challenge Tour, awansując po raz pierwszy do European Tour dwa lata później. Jak to zwykle w takich historiach bywa nie został tam  na stałe, nieustannie próbując szczęścia w różnych ligach. Rok 2018 był dla niego niezwykły. Jak grom z jasnego nieba, nagle spadły na niego trzy profesjonalne zwycięstwa, które dały mu awans na European Tour. Wygrał wtedy dwa razy na Challenge Tour,  w  Turkish Airlines Challenge i Made in Denmark Challenge oraz raz w Nordic Golf League  – Mediter Real Estate Masters – PGA Catalunya, w której to lidze, w 2010 roku zwyciężył również jako amator.

W 2019 roku otarł się o swoje pierwsze zwycięstwo na European Tour – kończąc Amundi Open de France na drugim miejscu, jedno uderzenie za belgijską gwiazdą Ryder Cup – Nicolasem Colsaerts. Teraz wreszcie jest triumfatorem na European Tour.

 

 

***

Robert Streb jest już dwukrotnym zwycięzcą na PGA TOUR oraz Korn Ferry Tour. Trzy z tych czterech wygranych poprzedziła dogrywka. Ostatnia z nich dała mu tytuł mistrza RSM Classic.

 

 

Na drugim końcu tej skali jest Kevin Kisner – trzykrotny zwycięzca na PGA TOUR, jego rywal, który musiał uznać swoją przegraną na drugim dołku zakończonego w ostatnią niedzielę turnieju. Kevin ma gorsze doświadczenia w temacie playoffs, biorąc udział w pięciu z nich i wszystkie przegrywając!

Na miejscu trzecim, z jednym uderzeniem straty opasował się Cameron Tringale. Kolejny punkt straty zanotowali, zajmujący czwartą pozycję: grający dzięki zaproszeniu organizatorów – Austriak Bernd Wiesberger i Amerykanin Andrew Landry. Na miejscu szóstym, obok Harrisa Englisha, Zacha Johnsona i Kyle’a Stanleya był legendarny Kolumbijczyk Camilo Villegas, wracający do gry po wielkiej tragedii – śmierci niespełna dwuletniej córki.

 

 

***

 

Zwycięstwo Streba było naprawdę spektakularne i błyskawiczne. On po prostu rozbił bank, grając na green na drugim dołku dogrywki, niemal trafiając do dołka i zatrzymując piłkę tuż przy nim. Kevin zagrał za green. Reszta jest historią.

 

 

Wcześniej wygrywał bardzo dawno temu, w 2014 roku, w McGladrey Classic,  pokonując oczywiście w dogrywce dwóch graczy: Brendona de Jonge i Willa MacKenzie. Pikanterii dodaje tutaj fakt, że był to ten sam turniej, na tym samym polu, na St. Simons Island, rozgrywany po prostu pod inną nazwą. Robert jest od tego momentu jedynym dwukrotnym triumfatorem w Sea Island Golf Club.

 

 

***

 

W tym tygodniu zapraszamy po raz drugi w tym sezonie na transmisje z Alfred Dunhill Championship – z Leopard Creek CC.

 

 

W Afryce zagra Adrian Meronk.

PGA TOUR zrobił sobie tydzień przerwy i powraca 3 grudnia turniejem Mayakoba Golf Classic presented by UNIFIN,

gdzie swój udział potwierdził zwycięzca Masters Dustin Johnson.

 

Zapraszamy!

 

Napisała: Kasia Nieciak

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni