Hannah Green from Australia. Women’s Australian Open. The Grange Golf Club in Adelaide, Australia, 14 February 2019. EPA/DAVID MARIUZ EDITORIAL USE ONLY AUSTRALIA AND NEW ZEALAND OUT Dostawca: PAP/EPA.

Hannah Green triumfuje w Los Angeles

Australijka Hannah Green zdobywa trzecie trofeum LPGA Tour. Musiała na nie czekać ponad trzy lata gry w najlepszej golfowej lidze świata. Po raz pierwszy triumfowała tam w czerwcu 2019 roku, podczas wielkoszlemowego KPMG Women’s PGA Championship! Kolejna wygrana nadeszła we wrześniu. 

 

WYNIKI

 

Czwartek i piątek: 

DP World Tour: DS Automobiles Italian Open – runda 1 i 2 (LIVE) 13:00 – 18:00

Sobota i niedziela:

DP World Tour: DS Automobiles Italian Open – runda 3 i 4 (LIVE) 13:30 – 18:00

NIEDZIELNA TRANSMISJA ROZPOCZNIE SIĘ O 13.00!

 

Emocjonująca końcówka

Teraz szczęśliwym miejscem okazała się Kalifornia. 26-latka trafiła prawie ośmiometrowego putta aby jako ostatnia wskoczyć do trzyosobowej dogrywki!

https://twitter.com/hannahgreengolf/status/1653082966464290817?s=20

Jest już czwartym australijskim graczem, który odniósł imponujące zwycięstwo w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Kontynuuje złotą passę Australii na globalnej scenie golfa. Grace Kim zdobyła swój pierwszy tytuł LPGA Tour na LOTTE Championship na Hawajach. Lucas Herbert zdobył swoje trzecie trofeum DP World Tour na ISPS Handa Championship w Japonii. Mark Hensby przebił się na PGA Tour Champions’ Invited Celebrity Classic w Teksasie!

Pula nagród w turnieju JM Eagle LA Championship wynosiła 3 miliony dolarów, z czego Hania zainkasowała 450 000 USD. W finałowej rundzie 69, trzymała nerwy na wodzy, by dołączyć do Chin Lin Xiyu (67) i Aditi Ashok (67) z Indii. W kulminacyjnym momencie turnieju przypieczętowała swoje kolejne zwycięstwo LPGA na drugim dodatkowym dołku. Dość nietypowo – dołkiem tym był par 3.

Pokazała ona klasę, trafiając z 25 stóp na birdie na osiemnastce, a następnie wtaczając półtorametrowe birdie na pierwszym dodatkowym dołku, aby pozostać w grze z Chinką, po tym jak Ashok została wyeliminowana wcześniej, zapisując tam par.

Grając ten dołek po raz trzeci z rzędu, Green zapewniła sobie zwycięstwo parem, po tym, jak Lin nie była w stanie wybronić swojego para po zagraniu z bunkra, z trudnej pozycji. Było to jej pierwsze zwycięstwo od Portland Classic we wrześniu 2019 roku.

Powrót

Green co prawda wygrała Vic Open i The Players Series Murray River w kolejnych tygodniach ubiegłego roku w Australii, ale bardzo pragnęła dalszych sukcesów w najbogatszej i najbardziej prestiżowej lidze w kobiecym golfie.

„Minęło kilka długich lat. W zeszłym roku grałam naprawdę dobrze, nie wygrywając. Przekroczenie tej linii było naprawdę trudne, więc jestem z siebie bardzo dumna, że tam wytrzymałem. Naprawdę nie sądziłem, że to się wydarzy, z tym, jak grałam i wykonywałam tak wiele puttów”.

Nie zapowiadało się to jako jej dzień. Runda 69 i tasowanie się zawodniczek na szczycie tabeli pozwoliły wygrać właśnie Australijce.

„Wiedziałem, że nie potrzebuję dzisiaj niskiego wyniku, aby wygrać” – powiedziała, gdy kibice z Los Angeles skandowali jej imię.

„Czułam, że ten weekend będzie znacznie różnił się od pierwszych kilku dni, więc mój caddie powiedział tylko > bądź cierpliwa <. Zawsze próbujesz to zrobić, ale łatwiej powiedzieć niż zrobić. Więc jestem naprawdę dumna z tego, że trafiłam tego putta w regularnej rundzie i oczywiście putty na ostatnich kilku dołkach”.

Dobre towarzystwo

Green jest teraz siódmą Australijką, która zgromadziła co najmniej trzy zwycięstwa w LPGA Tour. Dołączyła do Katherine Kirk (3), Wendy Doolan (3), Minjee Lee (8), Rachel Hetherington (8), Jan Stephenson (16) i siedmiokrotnej mistrzynią wielkoszlemowej Karrie Webb (41).

Inna Australijka Sarah Kemp zakończyła niedzielę z wynikiem 71, zajmując 13. miejsce z wynikiem 7 poniżej, podczas gdy Lee (72) zajęła  44. miejsce z +1.

Italian Open

W tym tygodniu przenosimy się na bardzo ważny dla graczy europejskich DS Automobiles Italian Open, rozgrywany na rzymskim polu Ryder Cup – Marco Simone Golf Club. Zagra tam również Adrian Meronk, który dwa lata temu finiszował tam na miejscu drugim – wraz z Tommym Fleetwoodem, szykując się tam nawet do dogrywki.

 

 

Czwartek i piątek: 

DP World Tour: DS Automobiles Italian Open – runda 1 i 2 (LIVE) 13:00 – 18:00

Komentują: Wojciech Nowakowski i Mateusz Kniaginin.

Sobota i niedziela:

DP World Tour: DS Automobiles Italian Open – runda 3 i 4 (LIVE) 13:30 – 18:00

NIEDZIELNA TRANSMISJA ROZPOCZNIE SIĘ O 13.00!

Komentują: Jacek Person i Mateusz Kniaginin.

 

Zapraszamy!

 

Napisała Kasia Nieciak

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni