Prywatna lekcja: Martin Hall & Eric Glasband

Prywatna lekcja: Martin Hall & Eric Glasband

Eric Glasband to uznany biznesmen oraz golfista-amator. W tym odcinku „Prywatnej lekcji” wychodzi na pole razem ze swoim wieloletnim trenerem – Martinem Hallem.

Lekcja

47-letni Eric Glasband jest znakomitym golfistą amatorem. W tym odcinku programu odwiedza swojego trenera. Panowie pracują razem od ponad 20 lat i znają się doskonale. Eric ma tendencję do uderzania piłki niżej niż zwykle, a jego swing trochę szwankuje. Hall stara się przywrócić go na właściwe tory, aby jego uczeń znowu uderzał wysoki, miękki draw, do którego jest przyzwyczajony.

Martin

Martin Hall jest dyrektorem ds. nauczania w Ibis Golf Course w West Palm Beach na Florydzie. Rozpoczął pracę w Golf Channel w 2011 roku. Jest zawodowym golfistą od 1975 roku i grał na European Tour. To znany nauczyciel, który szkolił graczy PGA Tour, PGA Seniors i LPGA. Triumfatorka wielkoszlemowa Morgan Pressel, jest jedną z jego podopiecznych.

Hall od wielu lat znajduje się na liście 50 najlepszych nauczycieli Golf Digest. Jest także trenerem współpracującym z Golf Magazine. Od 1994 roku trafił do grona Top 100 najlepszych nauczycieli Golf Magazine. Został uhonorowany tytułem Nauczyciela Roku PGA South East Chapter w 2002 roku i Nauczycielem Roku PGA South Florida w 2003 roku. Był też finalistą nagrody PGA National Teacher of the Year w latach 2006, 2008 i 2013.

Zawsze uczył się od najlepszych nauczycieli i uczył się u większości z nich – Boba Toskiego, Jima Flicka, Petera Kostisa, Johna Jacobsa, Henry’ego Cottona, Homera Kelly’ego, Jima Hardy’ego, Phila Ritsona, Mike’a Bendera, Chucka Evansa, Ben Doyle, Chucka Cooka, Toma Nessa, Jima Suttie, Craiga Harmona i dr Ricka Jensena.

Jest żonaty z Rookie of the Year LPGA, dwukrotną zawodniczką Solheim Cup i dziewięciokrotną triumfatorką turniejową  – Lisą Hackney,  obecnie Lisą Hall.

 

PREMIERA piątego odcinka „Prywatnej lekcji” w poniedziałek 24 kwietnia 2023 o 11.00

+ 14.30, 18.30, 23.00

 

Przygotowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni