Hadwin w przedsionku najlepszej 50 OWGR po zwycięstwie na Valspar

Jedynie cztery tygodnie po wejściu do najlepszej setki graczy w Official World Golf Rankings, po raz pierwszy w swojej karierze, Adam Hadwin jest na granicy osiągnięcia kolejnego kamienia milowego.

Kanadyjczyk pokonał Patricka Cantlaya, by zdobyć swoje dziewicze zwycięstwo na Valspar Championship, zwycięstwo, które przesunęło go z 98 miejsca w światowym rankingu na 51. Ten przeskok zagwarantowałby mu miejsce w WGC-Dell Championship w przyszłym tygodniu, gdyby nie to, że jego ślub jest zaplanowany na 24 marca.

Mimo tego, że nie wygrał, zajęcie solowego drugiego miejsca, zagwarantowało Cantlay’owi odzyskanie swojej karty i pełnych przywilejów turniejowych, gdyż dotychczas grał na medycznej karcie. Dodatkowo wystrzelił w światowym rankingu z miejsca 1419 na 239.

Kolejne zmiany z Innisbrook dotyczyły między innymi Jima Hermana, który wspiął się z 89 miejsca na 76, dzięki swojemu trzeciemu miejscu ex aequo. Tonemu Finau, objęcie solowej piątej pozycji zagwarantowało skok z 77 na 70 miejsce, co usytuowało go na pograniczu dostania się do Matchplay Championship. Jason Dufner, który zremisował na 11 miejscu na Copperhead Course, skoczył z 70 na 65 miejsce, co dało mu bilet do Austin.

W czołowej dziesiątce doszło do tylko jednej zmiany w tym tygodniu, a mianowicie, Henrik Stenson przeskoczył Jordana Spietha na 5 miejsce, dzięki swojemu 7 miejscu ex aequo na turnieju w Tampa. Dustin Johnson pozostaje na szczycie tabeli, a za nim kolejno Jason Day, Rory McIlroy, Hideki Matsuyama, Stenson i Spieth. Justin Thomas zajmuje siódmą pozycję, przed Adamem Scottem, Rickie Fowlerem i Sergio Garcią.

Po ogłoszeniu, że ominie w tym tygodniu turniej Arnold Palmer Invitational, oraz z nieznanymi planami na przyszłość, Tiger Woods spadł o 21 pozycji, na 734 miejsca w światowym rankingu.

 

Autor: Will Gray | Tłum.: Jacek Gazecki

 

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni