Bill Carey fot. Strzały na fairwayu

Sobienie i First Warsaw w FINALE KLUBOWYCH MP

Dwie podwarszawskie ekipy zmierzą się w niedzielnym finale Klubowych Mistrzostw Polski Mężczyzn, które odbywają się w Kalinowych Polach. Potyczkę o mistrzowski tytuł rozegrają w niedzielę Sobienie Królewskie G&CC i First Warsaw G&CC.

W półfinałach, rozgrywanych w upalną sobotę, załoga First Warsaw w składzie: Marcin Bogusz, Bartosz Bogusz, William Carey, Franciszek Dudek, Michał Jankowski i Antoni Strzelecki pokonała kaszubskie Tokary GC 4:1. Smak wygranej podkręcał hole-ine-one na piątym dołku w wykonaniu Billa Careya.

Również Sobienie Królewskie, czyli Nikolas Tymiński, Konrad Bargenda, Alejandro Pedryc, Michał Bargenda, Mikołaj Kniaginin i Andrzej Wierzba Jr., zwyciężyły 4:1 w meczu z reprezentacją gospodarzy.

Tym samym mecz o brąz stoczą Kalinowe Pola GC w składzie: Tomasz Pulsakowski, Jan Rybczyński, Kamil Nowak, Remigiusz Horodyski, Michał Pigulski, Jan Branicki z Tokarami – Krzysztof Sosnowski, Maksymilian Biały, Filip Kowalski, Jakub Dymecki, Dariusz Dymecki, Henryk Konopka.

Pierwszy raz walka o tytuł rozegra się między drużynami mazowieckimi, choć zarówno Sobienie jak i First Warsaw to utytułowane kluby, które wielokrotnie zajmowały miejsca na podium. Od wczoraj wiadomo, że została przerwana dominacja wrocławskiej Toya G&CC – klubu, który triumfował w 2020, 2019, 2018, a także nieprzerwanie w latach 2010-2013. Sobienie dzierżyły mistrzowski puchar w 2017 roku, 2016 roku i 2015 roku, a First Warsaw G&CC ostatnio w 2014 roku, wielokrotnie zdobywając w ostatnich latach srebro i brąz.

Nie mniej ciekawie czy raczej zaciekle toczy się rywalizacja o dalsze miejsca. O tyle kluczowa, że dla kilku uczestniczących klubów, to walka o pozostanie w grupie mistrzowskiej. Dlatego mimo przerwanej przez burzę trzeciej rundy, po jej wznowieniu, ponownie Kalinowe Pola stały się areną ciekawych potyczek w formacie match play.

 

Livescoring TUTAJ
Tee times TUTAJ

fot. Strzały na fairwayu

Źródło: PZG/Anna Kalinowska

Zredagowała: Kasia Nieciak

 

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni