Gwiazdy na Pebble Beach!

Już od czwartku czekają nas kolejne wielkie emocje turniejowe. Gra przenosi się na zjawiskowe kalifornijskie Pebble Beach, gdzie podczas AT&T Pebble Beach Pro-Am, oprócz najlepszych golfistów świata zobaczymy też osoby znane, a jednocześnie absolutnie zwariowane na punkcie golfa. 

Turniej rozgrywany jest aż na trzech polach: najsłynniejszym – Pebble Beach Golf Links oraz Spyglass Hill Golf Course i Monterey Peninsula Country Club, gdzie gra toczy się przez pierwsze 3 dni. Po 54. dołkach następuje cut i runda finałowa odbywa się tylko na Pebble Beach Golf Links.

 

 

Jest to jedyne pole publiczne wybrane w prestiżowym rankingu Golf Digest jako najlepsze pole w Ameryce. Green fee oscylując wokół $500, nie należy jednak do najtańszych. Płacąc tę zawrotną kwotę możemy jednak poczuć kawał amerykańskiej historii golfa. Pole powstało w 1919 roku i do tej pory rozegrano na nim 5 turniejów US Open i jeden PGA Championship. Kolejny US Open odbędzie się tam już w tym roku!

Obrońcą tytułu w AT&T Pebble Beach Pro-Am będzie Ted Potter Jr., który  rok temu wprawił wszystkich w szczere osłupienie, grając w finałowym flighcie z będącym w niesamowitej formie numerem jeden na świecie – Dustinem Johnsonem i pokonując go z widoczną lekkością, aż trzema uderzeniami! Dla niego było to drugie zwycięstwo na PGA Tour, a dla Dustina miało być osiemnaste! DJ nie przyjął dobrze tej sytuacji i również wprawiając w osłupienie, ulotnił się po angielsku z osiemnastego greena, nie uścisnąwszy ręki zwycięzcy.

 

 

Oprócz nich zagrają również: Jordan Spieth, Phil Mickelson, Jason Day, Paul Casey, Adam Scott, Tommy Fleetwood, Matt Kuchar, Davis Love III, Patrick Reed, Ernie Els, Graeme McDowell, Rafa Cabrero Bello, Matthew Fitzpatrick, Tony Finau, David Duval,  oraz … Hank Lebioda, 🦐 Jose De Jesus Rodriguez i 🎣 Hosung Choi.

 

 

Sergio Garcia NIE  zagra.

 

 

Oprócz mistrzów golfa, tradycyjnie podczas  turnieju Pro-Am będziemy mogli podglądać całe zastępy celebrytów, zmagających się ze swoimi golfowymi słabościami i malowniczymi polami. Zwykle prym wiedzie tutaj nieobliczalny aktor komediowy – Bill Murray.

 

 

Będzie on wspierany przez zastęp kolegów po fachu oraz sportowców, muzyków i innych znanych ludzi. Zagrają między innymi: Wayne Gretzky, Andy Garcia, Huey Lewis, Aaron Rodgers, Ray Romano, Tony Romo, Larry The Cable Guy.

 

Transmisje w Golf Channel Polska: od czwartku do niedzieli, codziennie od 21.00.

 

🎙️ Komentują: Krzysztof Rawa i Mateusz Kniaginin,

 

Zapraszamy!

 

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni