Zdjęcie: Kelly Kline/Getty Images

Grupy na Lotte: pierwsze miejsce Ko w światowym ranking jest zagrożone

LPGA stara się wykorzystać  czas antenowy, który otrzymało na swój turniej, gdzie nr 1 w światowym rankingu Rolexa, Lydia Ko, nr 2 So Yeon Ryu oraz nr 3 Ariya Jutanugarn zagrają w tej samej grupie podczas dwóch pierwszych rund turnieju na Hawajach.

Turniej, podczas którego pierwsze miejsce w światowym rankingu, może się wyślizgnąć Ko, zacznie się w środę, a rundę finałową będzie można obejrzeć w sobotę.

Wygląda na to, że Ryu może wyprzedzić Ko w światowym rankingu, jeżeli wygra w tym tygodniu, jednak założenia Rolexa nie będą sfinalizowane, dopóki siła zawodniczek nie zostanie ustalona po pierwszym uderzeniu z tee. Szanse Jutanugarn na zwycięstwo są mniejsze, lecz wciąż może ona nadgryzać prowadzenie Ko. Ta trójka wystartuje w środę o 18.38 (Czasu wschodniego).

Lotte będzie gościło bardzo silne zawodniczki, z In Gee Chun uzupełniającą najlepszą czwórkę zawodniczek na świecie. Na tym turnieju zabraknie piątej w rankingu Lexi Thompson, która ma powrócić do gry na Volunteers of America Texas Shootout w Irving, Teksas, za dwa tygodnie. To będzie pierwszy start Thompson od czasu ANA Inspiration, gdzie przegrała dogrywkę z Ryu po tym jak otrzymała oszałamiającą karę czterech uderzeń, która wzbudziła sprzeciw wielu profesjonalnych graczy. Thompson została ukarana w środku finałowej rundy za złe oznaczenie piłki, na podstawie rozpatrzenia nagrania z trzeciej rundy, po mailu od widza wysłanym do LPGA.

Wśród zawodniczek w tym tygodniu nie zabraknie również Michelle Wie, która będzie faworytką miejscowych fanów, będąc rodowitą Hawajką. Inbee Park, Stacy Lewis, oraz Brooke Henderson również będą w tytułach gazet.

Autor: Randall Mell; Tłumacz: Jacek Gazecki

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni