Greg Norman Academy Junior Invitational z polskim udziałem!

Greg Norman Academy Junior Invitational (GNAJI) zakończy serię juniorskich turniejów Global Junior Golf 2017. Zawody odbędą się w dniach 15-17 grudnia w Barefoot Resort and Golf (Karolina Południowa, USA), a udział w nich wezmą Nicole Polivchak (Toya GCC Wrocław), Jakub Urbański (Toya GCC Wrocław) i Mikołaj Kniaginin (Sobienie Królewskie G&CC).

To będzie trzecia edycja GNAJI, która zgromadzi blisko 70 golfistów i golfistek z 20 państw, głównie z obu Ameryk oraz Europy. Turniej przeznaczony jest dla zawodników między 12 a 18 rokiem życia z handicapem: dla juniorów nie wyższym niż 2, a dla juniorek nie wyższym niż 5.

W tym roku w polscy juniorzy wzięli udział w czterech turniejach cyklu Global Junior Golf Tour: w RPA, Belgii, Szwecji i Niemczech. W trzech przypadkach cztery razy nazwiska biało-czerwonych pojawiły się w pierwszej „10”: Nicole Polivchak zajęła 8 miejsce w Curro South African Juniors International, w Swedish Junior Classics Mikołaj Kniaginin uplasował się na 6 miejscu razem z Jakubem Urbańskim, który także w The German Futures notowany był wysoko – na 9 pozycji.

W 2016 roku w Greg Norman Academy Junior Invitational udział wzięło, podobnie jak w tegorocznej odsłonie, trzech reprezentantów Polski: Nicole Polivchak, Jakub Urbański i Philipp Pakosch (Sobienie Królewskie G&CC), którzy zakończyli rywalizację odpowiednio na 12, 22 i 27 miejscu.

Global Junior Golf Tour (GJGT) to niemiecki cykl organizowany na całym świecie (w poprzednich latach również w Polsce – Toya Polish Junior) dla młodzieży w wieku 12-18 lat. W tym roku zaplanowano 12 turniejów. Trzydniowa rywalizacja to przede wszystkim okazja do zdobycia cennych punktów w Światowym Rankingu Golfa Amatorskiego WAGR.

Livescoring dostępny będzie TUTAJ.

 

 

Źródło: PZG

Fot. Strzały na Fairwayu

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni