„Green Mile” zaprasza!

W tym tygodniu gra przenosi się do Karoliny Północnej, do słynnego Quail Hollow Club, umiejscowionego  w sąsiedztwie Charlotte. To legendarne pole zaprojektował George Cobb. Od 1969 do 1979 roku rozgrywany był tam turniej PGA TOUR – Kemper Open. PGA TOUR powrócił tam w 2003 roku, z turniejem Wachovia Championship, od 2011 roku znanym pod nazwą Wells Fargo Championship. W 2017 roku pole gościło wielkoszlemowy PGA Championship.

 

 

Począwszy od 2003 roku w Quail Hollow Club zwyciężali tam między innymi: Vijay Singh, Jim Furyk, Tiger Woods, Anthony Kim, Rickie Fowler i jako jedyny dwukrotny zwycięzca – Rory McIlroy!

 

 

Rok temu triumfował tam Jason Day, dla którego wygrana w Charlotte była drugim zwycięstwem roku. Jason nie przestraszył się słynnego ciągu trzech piekielnie trudnych dołków 16,17 i 18, zwanych nie bez przyczyny „Zieloną Milą” , grając tam dwa birdie, na dołkach 16 i 17 i zwyciężył z dwoma uderzeniami przewagi nad Nickiem Watneyem i Aaronem Wisem. Day przystąpił do rundy finałowej z dwoma uderzeniami przewagi, rejestrując przez pierwsze piętnaście dołków  par pola.

 

Oprócz Australijczyka zagrają m.in.: Rory McIlroy, Phil Mickelson, Justin  Rose, Patrick Reed, Sergio Garcia,  Rickie Fowler,  Henrik Stenson, Danny Willett, Daniel Berger, Keegan Bradley, Cameron Champ, Jason Dufner, Zach Johnson, Pat Perez, Ernie Els, czy Tony Finau!

 

📡 Transmisje w Golf Channel Polska: czwartek i piątek: 20.00-00.00/Sobota i niedziela: 21.00-00.00

🎙️: Jacek Person

 

 

Zapraszamy! 

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni