Mateusz Gradecki. Źródło: Kancelaria PR, Przemysław Śmiałkowski

Gradi z drugim zwycięstwem Pro Golf Tour!

To już drugie w historii zwycięstwo polskiego golfisty w zagranicznym turnieju profesjonalnym! Mateusz Gradecki triumfuje w zawodach cyklu Pro Golf Tour w Maroku! Adrian Meronk kończy swoją pierwszą tegoroczną potyczkę turniejową na dzielonej siedemnastej pozycji.

Mateusz Gradecki w fenomenalnym stylu triumfuje w zawodach Pro Golf Tour. W rozgrywanym w marokańskiej Casablance turnieju Open Prestigia 2019 wykręcił on trzy znakomite rundy: 69, 66, 67, osiągając łączny wynik 202 uderzeń (-14)! To zaledwie drugi raz w historii, gdy polski zawodowy golfista wygrywa zagraniczny turniej cyklu profesjonalnego, a poprzedni raz również należał do Gradiego i miał miejsce podczas Mistrzostw Matchplay, we wrześniu w niemieckim Neu Ulm: „Cieszę się z dzisiejszego zwycięstwa. Ten wynik pokazuje, że czuję się bardzo pewnie i to przekłada się na dobrą, wyrównaną grę. Zimowe treningi w Polsce i USA oraz dotychczasowe przygotowania zaczynają procentować. Liczę na utrzymanie dobrego poziomu sportowego i dalszy wzrost formy” powiedział Mateusz Gradecki.”

 

https://twitter.com/ProGolfTour/status/1092804707507146752

 

Mateusz zwyciężył po niezwykle wyrównanej i dokładnej grze. W całym turnieju zaliczył zaledwie dwa bogeye, w tym ani jednego w dwóch ostatnich rundach, w których wszystkie dołki kończył parem lub birdie, których zresztą uzbierał w całym turnieju aż szesnaście: „Gram bardzo dobrze wedgami i putterem, co uważam za kluczowe elementy gry. Rzadko się to zdarza, ale podczas tego turnieju dostałem komplementy odnośnie swojej gry wedgami od innych zawodników z czołówki.”

W turniej w Maroku wzięło udział ponad 170 golfistów z całego świata, w tym dwaj najlepsi polscy zawodowi golfiści i członkowie PGA Polska: Mateusz Gradecki i Adrian Meronk. Adrian zakończył turniej na pozycji siedemnastej, z wynikiem (-5), co jest bardzo solidnym początkiem sezonu. W rundzie finałowej, do której awansowało czterdziestu najlepszych graczy Gradecki pokonał m.in. Anglików, Holendrów, Marokańczyków, Hiszpanów, oraz bardzo silnych reprezentantów Niemiec.

Gradi zajmuje obecnie miejsce w czołówce klasyfikacji generalnej Pro Golf Tour, ale dla niego oraz dla Adriana kluczowe w tym sezonie będą starty w cyklu Challenge Tour, który ruszy w marcu. Obecne turnieje są dla naszych reprezentantów, przede wszystkim elementem przygotowań do zasadniczej rywalizacji w tym roku.

Tak podsumowuje to Mateusz: „Tegoroczny Pro Golf Tour zacząłem bardzo dobrze. Pod koniec stycznia znalazłem się na podium turnieju Red Sea Ain Sokhna Classic w Egipcie, teraz zająłem pierwsze miejsce w Maroku – to pokazuje, że złapałem powtarzalność. Zimowy cykl przygotowań przynosi efekty i mam nadzieję, że moja dyspozycja będzie rosła z turnieju na turniej. Teraz przede mną kolejne zawody i dalsze przygotowania do Challenge Tour – trzymajcie kciuki!”

 

Tak naprawdę najważniejszym, długofalowym celem jest dla niego reprezentowanie Polski podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich, które już w przyszłym roku odbędą się w Tokio: „Moim marzeniem jest występ z orzełkiem na piersi na Igrzyskach Olimpijskich. Udział w zawodowych turniejach umożliwia mi zbieranie cennych punktów do kwalifikacji olimpijskiej na Igrzyska w Tokio. W Japonii chciałbym pokazać swoje umiejętności, ale też rozwój polskiego golfa. Wierzę, że Polacy mogą wpisać się na olimpijskie karty historii tego sportu.”

Już w czwartek rusza kolejna odsłona marokańskich zmagań Pro Golf Tour – Open Casa Green Golf 2019. Turniej ten również rozgrywany będzie na dwóch polach: Casa Green Golf, PAR 72 i  Palmeraie, PAR 71. Oczywiście ponownie wystąpią tam Mateusz Gradecki i Adrian Meronk! Obaj Polacy rozpoczynają turniej od pierwszego tee pola Casa Green. Adrian startuje o 9.50, a Mateusz 10 minut później.

Gratulujemy i kibicujemy!

#GoMeronk #GoGradi!

 

LIVESCORING Open Casa Green Golf

Wyniki Prestigia Open

 

Źródło: PGA Polska / Kancelaria PR, Przemysław Śmiałkowski.

Opracowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni