Fot. Strzały na Fairwayu

Gradi zakończył swój drugi zawodowy występ.

W dniach 22-24 stycznia odbył się Red Sea Ain Sokhna Classic. Mateusz Gradecki zakończył turniej w pierwszej dwudziestce klasyfikacji. W rywalizacji na polu Sokhna Golf Club wystąpiło blisko 100 zawodników z Europy i Afryki. Po drugim dniu rywalizacji nastąpił CUT. Do rundy finałowej zakwalifikowało się 42 najlepszych zawodników. Wśród nich znalazł się Mateusz, który przez pierwsze dwa dni był liderem turnieju.

Polak pierwszego dnia odnotował swój najlepszy wynik w całym turnieju: 8 uderzeń poniżej par (64) i prowadził w turnieju.

Podczas kolejnych rund notował co raz wyższe wyniki: 71 i 75 uderzeń, które dały łączny wynik 210 i współprowadzenie przed rundą finałową.

Niestety nie udało mu się obronić pierwszego miejsca i ostatecznie zakończył rywalizację na dzielonym, trzynastym miejscu.

„Na pierwsze zwycięstwo w Pro Golf Tour muszę jeszcze chwilę zaczekać. Kończę zawody na 13 miejscu. To drugi turniej Pro Golf Tour z rzędu, w którym zajmuję lokatę w czołówce. Zagrałem dwie bardzo solidne rundy, które dały mi pozycję lidera. Z ostatniej rundy muszę wyciągnąć wnioski i popracować nad paroma elementami gry, które zawiodły pod presją ostatniego dnia” napisał na swoim facebooku Gradecki.

Zwycięzcą został Niemiec Jeremy Paul z sumą 203 uderzeń.

Kolejne zmagania reprezentanta Gradi GC w Pro Golf Tour już na początku lutego. Rozpocznie wówczas serię turniejów w Maroko. Pierwszy start w dniach 4-6 lutego na polu Prestigia Golf podczas Open Prestigia 2018.

Wyniki Red Sea Ain Sokhna Classic TUTAJ.

 

Źródło: PZG

Fot. Strzały na Fairwayu

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni