Fot. archiwum Strzały na fairway’u.

GRADI ZAGRA W OPEN BAHIA GOLF BEACH

Mateusz Gradecki kontynuuje serię startów w rozgrywanych w Maroku turniejach serii Pro Golf Tour. We wtorek rozpocznie rywalizację w Open Bahia Golf Beach 2020.

 

 

W piątek zajął wysokie szóste miejsce w odbywającym się koło Casablanki, Open Royal Golf Anfa Mohammedia. Nie była to jednak pozycja satysfakcjonująca dla reprezentanta Polski.

„Grałem mega solidnie całe trzy dni. Tak naprawdę to trzy złe swingi kosztowały mnie aż 7 dodatkowych punktów, które nie pozwoliły już wygrać turnieju. Apetyt był na więcej, szczególnie że grałem prawie bezbłędnie przez większość turnieju” – wspominał.

Głodny zwycięstwa „Gradi” na pewno tym razem nie odpuści i będzie walczył o podium. Smaku rywalizacji dodaje fakt, że odbędzie się ona na dobrze znanych z poprzedniego turnieju polach – długim, szerokim obiekcie Bahia Golf Beach oraz wąskim i wymagającym z tee Royal Golf Anfa Mohammedia.

W Open Royal Golf Anfa Mohammedia zwyciężył niemiecki amator Nick Bachem, który pokonał na pierwszym dołku dogrywki Szkota Christophera Maclean.

 

 

Gradi wystartuje z tee 1 o godz. 11:10 czasu lokalnego. W puli nagród ponownie 30 tys. euro i tradycyjnie dla tej ligi rozegrane zostaną trzy rundy.

Dalej kalendarz PGT przewiduje kolejne cztery turnieje w Maroku, ale 25 marca rywalizacja przeniesie się na pola koło Agadiru. Dopiero pod koniec kwietnia europejski tour wróci na Stary Kontynent, a rozgrywki zaplanowano m.in. w Austrii, Czechach, Niemczech oraz w Polsce. Polish Open 2020 odbędzie się w dniach 1-3 lipca na polu Gradi GC w podwrocławskim Brzeźnie.

 

#GoGradi!

Livescoring TUTAJ.

 

Źródło: PZG

Fot. archiwum Strzały na fairway’u.

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni