Gradecki i Zaborowski zagrają w Egipcie

We wtorek Mateusz Gradecki rozpocznie swój pierwszy start sezonu. Wystąpi w Red Sea Egyptian Classic, rozgrywanym na polu Ain Sokhna. Start 25-letniego Polaka zaplanowano na godz. 11.50 czasu lokalnego, w Polsce o 10.50.

Kolejny rok z rzędu cykl Pro Golf Tour, trzeciej europejskiej ligi zawodowej, rozpoczyna się w Egipcie.

 

 

„Próbuję za wiele nie oczekiwać wobec pierwszego startu w sezonie, tylko grać swoje. Najważniejsze, że robię to na świeżości – zimą zarówno odpocząłem, jak i dobrze przepracowałem ten czas. Trenowałem dwa tygodnie w USA, dalej w Hiszpanii i w trudnych warunkach atmosferycznych w Polsce” – mówił reprezentant kadry narodowej.

Multimedalista krajowych mistrzostw do turnieju zakwalifikował się jako zwycięzca jednego z zeszłorocznych turniejów ligi – w lutym 2019 triumfował w rozgrywanym w Maroku Open Prestigia 2019. Pomimo niesprzyjającej pogody uzyskał tam fenomenalny wynik 202 (-14). W zeszłym sezonie wziął udział w 6 turniejach ligi PGT, po których został sklasyfikowany na 23. miejscu Order of Merit. Ważniejsze były jednak starty w Challenge Tour, a najlepszy zeszłoroczny wynik Gradeckiego zmaganiach drugiej ligi to 13. miejsce w rozgrywanym pod koniec czerwca turnieju Italian Challenge Open Eneos Motor Oil.

 

 

Mateusz ma spore doświadczenie gry na egipskim polu Sokhna Golf Club (par 72), położonym nad Zatoką Sueską. To właśnie tam, podczas Red Sea Egyptian Classic 2018, oficjalnie debiutował w świecie zawodowego golfa. Edycję 2019 zakończył na dzielonym 60. miejscu z wynikiem 150 uderzeń (+6).

„Łącznie na tym polu rywalizowałem w czterech turniejach. Lubię to miejsce, to dobry obiekt do wejścia w sezon. Po pierwszym turnieju od razu zostaję na kolejny – Red Sea Ain Sokhna Classic 2020” – wspominał Gradecki.

Z Egiptu przyleci do Polski, aby w lutym wrócić do Afryki i wziąć udział w kolejnych zawodach cyklu PGT – rozgrywanych w lutym Maroku Open Palmeraie Country Club i Open Casa Green Golf. Dalej jego celem jest jak najwięcej grać na Challenge Tour.

 

 

Poza Mateuszem w Egipcie wystartuje również drugi Polak – Oskar Zaborowski (PGA Polska).

 

Livescoring: TUTAJ

 

Źródło: PZG

Fot. Shots on the Fairway

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni