Mateusz Gradecki. Fot. Strzały na Fairway’u

Gradi zagra w Euram Bank Open

W środę Mateusz Gradecki rozpocznie grę w Euram Bank Open. Turniej rozgrywany na Golf Club Adamstal w Austrii to drugi po Austrian Open event zarówno dla graczy European Tour, jak i Challenge Tour, mający pozwolić zawodowym golfistom ponownie wdrożyć się do międzynarodowej rywalizacji.

 

https://twitter.com/EuropeanTour/status/1283038791670751232?s=20

 

Reprezentant Polski, notowany obecnie na 848. miejscu światowego rankingu, wystartuje o godz. 14.05. We flighcie towarzyszyć mu będzie Francuz Felix Mory (48. w rankingu Challange Tour, 853. w OWGR) oraz dużo niżej notowany Czech Stanislav Matus.

 

Opublikowany przez Total golf marbella Wtorek, 14 lipca 2020

 

Na liście startowej widnieją tacy gracze, jak triumfator Oman Open (z cyklu European Tour) Fin Sami Välimäki, zwycięzca listopadowego Challenge Tour Grand Final Włoch Francesco Laporta czy plasujący się tuż za pierwszą setką zawodników ze światowego rankingu Holender Joost Luiten.

Gradiemu towarzyszy jego trener i caddy – Nick Lane.

 

Opublikowany przez Total golf marbella Wtorek, 14 lipca 2020

 

Mateusz miał okazję rywalizować w tych zawodach w ubiegłym roku. W edycji 2019 na austriackim polu golfowym Adamstal Golf Club (par 70) wystartowało 156 zawodników z ponad 30 krajów. Po dwóch rundach nastąpił CUT, którego przeszło 69 golfistów – w tym Mateusz Gradecki i Adrian Meronk. Meronk zakończył rywalizację na dzielonym 8 miejscu, a „Gradi” na dzielonym 42.

 

 

Livescoring TUTAJ

Relacja dzień po dniu z ubiegłorocznej edycji Euram Bank Open jest TUTAJ

 

Źródło: Anna Kalinowska/PZG

Fot. archiwum Strzały na Fairway’u

Zredagowała: Kasia Nieciak

 

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni