Mateusz Gradecki. Red Sea Egyptian Classic 2021. Fot. Team Gradi

Gradi z trzecim zwycięstwem Pro Golf Tour!

Prawdziwa jazda bez trzymanki z niezwykle emocjonującym finiszem – tak można opisać Red Sea Egyptian Classic – pierwszy tegoroczny turniej profesjonalnego cyklu Pro Golf Tour, który zakończył się w czwartek zwycięstwem Mateusza Gradeckiego!

Z sukcesu syna bardzo cieszył się tata Mateusza – Krzysztof, śledzący wydarzenia na miejscu: „Ten turniej to był prawdziwy rollercoaster! Trzy dni dobrej gry, zakończone niezwykle emocjonującym finiszem. Na ostatnich trzech dołkach rundy finałowej Mateusz zaliczył trzy birdie z rzędu, a na ostatnim dołku popisał się fantastycznym puttem z dziesięciu metrów – ten moment uchwyciliśmy na wideo. Cieszę się z jego sukcesu. Oglądanie go w grze podczas tego turnieju, szczególnie na trzech ostatnich dołkach, to była ogromna przyjemność!” powiedział szczęśliwy.

Po rundach 66, 70 i 68 Mateusz zakończył turniej z wynikiem -12, o dwa uderzenia wyprzedzając drugiego w klasyfikacji Mike’a Tooropa z Holandii: „Końcowe trzy dołki to pokaz mojej najlepszej gry. Jestem zadowolony z wyniku i stylu w jakim go osiągnąłem. Porównując ten start z inauguracjami poprzednich sezonów, czułem się tutaj bardzo pewnie. Przed zawodami byłem pewny, że jestem dobrze przygotowany i wychodziłem na pole głodny rywalizacji. Zupełnie nie miałem myśli, że po długiej, sześciomiesięcznej przerwie między sezonami <<jakoś to będzie>> z moją grą. Przed turniejem i w jego trakcie byłem pewny i spokojny – a to szczególnie ważne na polu, podczas turnieju. W tyle głowy cały czas miałem świadomość, że do tegorocznego sezonu przygotowywałem się szczególnie długo i mogę być pewny efektów treningowych”.

https://twitter.com/GolfChannel_PL/status/1382677421942525952?s=20

Polski golfista do sezonu przygotowywał się zarówno w kraju – w tym w swoim macierzystym Gradi Golf Club, jak i za granicą m.in. w USA: „To było 6 miesięcy wytężonej pracy. Ta niezwykle długa przerwa pomiędzy turniejami, chyba najdłuższa w mojej dotychczasowej karierze, oznaczała dla mnie codzienną pracę i możliwość doskonalenia swojej gry”.

https://twitter.com/GolfChannel_PL/status/1382036952824832004?s=20

Również siostra Mateusza – Dominika, przeżyła bardzo emocjonujące chwile. Poproszona o słówko komentarza na temat fantastycznego zwycięstwa swojego brata depeszowała z USA: „Bardzo cieszę się, że Mateo tak odpalił! Wszyscy jesteśmy dumni i rodzinny czat szalał  😂. Było bardzo dużo odświeżana na ostatnich trzech dołkach, no ale ostatecznie Mateusz poradził sobie znakomicie”. 

Mateusz Gradecki, Dominika Gradecka. Fot: Kasia Nieciak

Turniej Red Sea Egyptian Classic to pierwsze w tym roku zawody profesjonalnego cyklu Pro Golf Tour. Ze względu na pandemię Covid 19, start ligi został opóźniony. Łącznie w tegorocznym kalendarzu przewidziano 14 turniejów, kolejny z nich – Red Sea Ain Sokhna Classic – rozpocznie się już 18 kwietnia również w egipskim Ain Sokhna.

„Teraz przede mną kolejne turnieje. Już za 3 dni w Egipcie biorę udział w następnych zawodach serii Pro Golf Tour, potem jadę do Austrii na jeszcze jeden turniej tego cyklu. Chcę utrzymać dobrą grę i wyniki także na dalszą część sezonu, w której mam w planach udział także w 7-10 turniejach Challenge Tour” .

 

Gratulacje! #GoGradi! 

 

Mateusz Gradecki to czołowy polski zawodowy golfista. W amatorskim golfie reprezentował Polskę w wielu turniejach mistrzostw Świata i Europy. Kilkunastokrotny Mistrz Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Zwycięzca Mistrzostw Czech, Turcji; zajął dziewiąte miejsce na The Amateur – British Open Amatorów, piąte miejsce w Junior Orange Bowl w Miami; dziewiąte na Drużynowych Mistrzostwach Świata. Absolwent Uniwersytetu East Tennessee State w Stanach Zjednoczonych, gdzie przez cztery lata rywalizował z najlepszymi amatorami świata. Na zawodowstwo przeszedł w 2018 roku i od tego czasu występuje w profesjonalnych europejskich ligach, takich jak Pro Golf Tour, gdzie triumfował trzykrotnie oraz europejskiej lidze Challenge Tour. Łącznie triumfował w kilkunastu turniejach liczących się do rankingu światowego – najpierw amatorów, a teraz zawodowców. Rodzimym klubem Mateusza jest Gradi Golf Club w Brzeźnie. Golf jest dla niego rodzinną tradycją. Miłość do tego sportu zaszczepili w nim rodzice, którzy również realizują się sportowo na poziomie amatorskim. Sukcesy w kobiecej reprezentacji Polski odnosi też  Dominika, która obecnie studiuje w USA, gdzie z powodzeniem rywalizuje w amerykańskiej akademickiej lidze NAIA, zwyciężając tam indywidualnie w trzech turniejach.

 

WYNIKI TUTAJ

TURNIEJOWA GALERIA ZDJĘĆ: TUTAJ

Relacja na gorąco: golfchannel.pl/?news=gradi-walczy-w-egipcie

Relacja Red Sea Egyptian Classic 2018: golfchannel.pl/?news=gradi-pogubiony-w-wietrze

Niezawodne źródło informacji: Kancelaria PR/ Przemysław Śmiałkowski

Zdjęcia i film: #TeamGradi

 

Zredagowała pieczołowicie: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni