Mateusz Gradecki. Egipt 2020. Fot: Oskar Zaborowski

Gradi walczył w Egipcie!

W egipskim Ain Sokhna rozpoczął się we wtorek pierwszy turniej sezonu 2021 ligi Pro Golf Tour, w którym rywalizuje Mateusz Gradecki. 

FINAŁ

Gradi WYGRAŁ! Gratulacje!

Szczegóły: golfchannel.pl/?news=gradi-z-trzecim-zwyciestwem-na-pro-golf-tour

https://twitter.com/GolfChannel_PL/status/1382677421942525952?s=20

 

RUNDA DRUGA

Po dwóch dniach rywalizacji Gradi plasuje się na miejscu trzecim, współdzielonym z trzema graczami: Francuzami –  Victorem Veyret oraz Henrym Simpsonem i niemieckim amatorem Timo Vahlenkampem.

Do prowadzącego Holendra Mike’a Tooropa dołączył Francuz Hubert Tisserand (-9).

Drugiego dnia Mateusz zanotował 70 uderzeń, o cztery więcej niż we wtorek. Tym razem zagrał również tylko jeden  bogey, a na jego karcie pojawiło się trzy birdie mniej.

Przed rundą finałową Gradi (-8) traci tylko jedno uderzenie do liderów, zresztą podobnie jak po pierwszym dniu.

 

RUNDA PIERWSZA

Po pierwszej rundzie Mateusz Gradecki zajmuje dzieloną drugą pozycję ze świetnym wynikiem 66 uderzeń, sześciu uderzeń poniżej par.

Drugi dzień zmagań polski golfista rozpocznie już w środę o 8:05 z pierwszego tee Ain Sokhna Golf Club. Jeśli utrzyma wysoki poziom i dobre wyniki, zawalczy o punkty do klasyfikacji generalnej Pro Golf Tour i nagrody pieniężne, których pula w turnieju Red Sea Egyptian Classic wynosi 30 tysięcy euro.

„Pierwszy dzień gry nie był łatwy ze względu na warunki pogodowe. Silny wiatr dawał się we znaki wszystkim zawodnikom. Cieszę się z dobrego wyniku. Teraz szykuję się do jutrzejszej drugiej rundy” powiedział Mateusz Gradecki.

Na prowadzeniu po pierwszej rundzie znajduje się holenderski debiutant Mike Toorop. 

Przed zawodnikami jeszcze dwa dni gry – w czwartek rozegrana zostanie runda finałowa. Turniej Red Sea Egyptian Classic to pierwsze w tym roku zawody profesjonalnego cyklu Pro Golf Tour. Ze względu na pandemię Covid 19, start ligi został opóźniony.

Łącznie w tegorocznym kalendarzu przewidziano 14 turniejów. Golfiści z całej Europy rywalizować będą podczas zawodów w Egipcie, Austrii, Niemczech, Holandii, Czechach i Polsce. Co ciekawe, w tym roku nasz kraj będzie gościł golfistów Pro Golf Tour dwukrotnie: na polu Karolinka Golf Park w turnieju match play oraz w Gradi Golf Club, gdzie rozegrany zostanie Gradi Polish Open by Emeralld 2021. Oba turnieje odbędą się na przełomie czerwca i lipca.

Mateusz Gradecki to czołowy zawodowy golfista w Polsce. Pierwszy Polak, który zwyciężył w zawodowym zagranicznym turnieju, liczącym się do rankingu światowego. W swoim pierwszym zawodowym sezonie Gradecki trzykrotnie zajmował miejsce na podium a sześciokrotnie był w top 10 Pro Golf Tour, gdzie ukończył sezon na piątej pozycji rankingowej. Był wtedy również najwyżej sklasyfikowanym zawodowcem w turnieju Raiffeisen Pro Golf Tour St. Pölten 2018, w którym zwyciężył amator John Allen, a Gradi zajął tam wówczas drugie miejsce, z innym amatorem – Gregorym Wigginsem. Zwyciężył za to w NEW GOLF CLUB Matchplay Championship 2018, a w kolejnym sezonie wygrał w marokańskim turnieju Pro Golf Tour – Open Prestigia 2019.

https://golfchannel.pl/?news=gradi-zwycieza

Mateusz Gradecki ma za sobą znakomitą karierę w golfie amatorskim. Jest pięciokrotnym Mistrzem Polski, a także Międzynarodowym Mistrzem Turcji w golfie. Łącznie zwyciężył w 10 turniejach, które zaliczają się do Światowego Rankingu Amatorów. Trzykrotny mistrz konferencji południowej amerykańskiej ligi akademickiej NCAA z drużyną East Tennesee State University.  W swojej karierze brał udział w turniejach rozgrywanych w USA, Meksyku, RPA, Japonii, Puerto Rico, Turcji i w 15 krajach Europy. Rodzimym klubem Mateusza jest oczywiście Gradi Golf Club w Brzeźnie. Sukcesy w kobiecej reprezentacji Polski  odnosi również siostra Mateusza, Dominika, która obecnie studiuje w USA i z sukcesami rywalizuje w amerykańskiej akademickiej lidze NAIA, zdobywając kilka dni temu drugie z rzędu zwycięstwo indywidualne w lidze.

Więcej o Dominice: golfchannel.pl/?news=domi-wygrywa-3

Relacja Red Sea Egyptian Classic 2018: https://golfchannel.pl/?news=gradi-pogubiony-w-wietrze

 

WYNIKI

Kibicujemy. #GoGradi!

 

Zdjęcia: Oskar Zaborowski

Źródło informacji: Kancelaria PR/ Przemysław Śmiałkowski

Napisała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni