Mateusz Gradecki. Fot: Team Gradi

Gradi prowadzi na półmetku rywalizacji w Szwecji!

Po długo wyczekiwanym powrocie do gry w Challenge Tour Mateusz Gradecki wspaniale rozpoczął występ w Szwecji. Premierowego dnia Range Servant Challenge by Hinton Golf odnotował imponujące -7 uderzeń, co plasuje go na dzielonym pierwszym miejscu… przerwanej pierwszej rundy.

RUNDA DRUGA

RELACJA Z WYBUCHOWYCH PIĄTKOWYCH POCZYNAŃ GRADIEGO I ADRIANA MERONKA JEST TUTAJ:

golfchannel.pl/?news=meronk-i-gradi-szaleja

https://twitter.com/GolfChannel_PL/status/1393220233884835848?s=20

Więcej wkrótce

 

https://twitter.com/Challenge_Tour/status/1392775913092308992?s=20

Poranne deszcze na polu Rönnebäck koło Malmö spowodowały mocne opóźnienia. Gradi zamiast zacząć grę o godzinie 12.30 na tee wchodził o 15.30. Części z uczestników nie udało się przejść całego pola przed zmrokiem, więc będą musieli dokończyć w piątek rano. Zapewne ciężko im będzie dogonić czołówkę, w której znalazł się Polak, po tym jak wykonał aż pięć birdie, eagla na dziesiątce i żadnego bogey’a! 

Mimo tych opóźnień dobrze podszedłem do wszystkiego. Przyjechałem na pole dużo wcześniej, spokojnie zjadłem lunch, potem przygotowanie na drivingu. Później ten spokój przełożył się na pole, czułem jakbym w zwolnionym tempie wszystko robił i to był pewnie przepis na sukces. Jestem bardzo zadowolony, szczególnie dobrze puttowałem, jednak myślę, że to podejście i mindset był kluczowy” – relacjonował.

„Dzisiejsza aura zupełnie nie przeszkadzała mi w grze. Grało mi się dobrze, nie rozpraszałem się turniejowymi wydarzeniami, które działy się wokół mnie. Skupiłem się na realizowaniu swojego planu gry i po prostu cieszyłem się golfem. Jestem zadowolony z tego wyniku i czekam na kolejne rundy.”

Gradiemu na czele stawki towarzyszą: dwukrotny zwycięzca turniejów Challenge Tour, Hiszpan Borja Virto, a także Szwed Christofer Blomstrand, Norweg Espen Kofstad i Szkot Craig Howie.

Mateusz grał w znakomitym stylu. Aż na pięciu dołkach zaliczył cenne birdie. Dodatkowo na dziesiątce par 5 pojawił się też eagle!

Daleko za czołówką plasuje się doświadczony i utytułowany Włoch Matteo Manassero, który zakończył rundę na -1, co aktualnie daje dopiero 81. pozycję. Lider rankingu Road to Mallorca Wilco Nienaber z RPA zagrał na -2, podobnie jak triumfator The Amateur Championship z 2019 roku James Sugrue – obaj są na 58. miejscu.

Do bezpośredniego zaplecza European Tour Mateusz Gradecki wraca po przerwie, ale zamierza w drugiej lidze Starego Kontynentu powalczyć już do końca sezonu.

Będę grał większość zawodów na Challenge Tour. Myślę, że do końca sezonu same turnieje tego cyklu. Mam kategorię, z której się dostałem z poprzednich sezonów. Poza tym parę zaproszeń i mam nadzieję, że będzie to ponad 10 startów!” – podkreślił.

 

KIBICUJEMY! #GoGradi!

Zapowiedź turnieju: golfchannel.pl/?news=gradi-na-challenge-tour

Źródła: Anna Kalinowska/PZG i Przemek Śmiałkowski/PR

Foto: #TeamGradi

Zredagowała: Kasia Nieciak

Livescoring TUTAJ

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni