fot. Shots on the Fairway

Stone Irish Challenge z udziałem Gradeckiego

W czwartek rozpoczyna się Stone Irish Challenge. To ostatni w tym roku turniej Challenge Tour rozgrywany na europejskim gruncie. Zagra tam również Mateusz Gradecki.

Kolejna odsłona rozgrywek drugiej europejskiej ligi zawodowej odbędzie się na jednym z dwóch pól położonego w miejscowości Kells, niedaleko Dublina, klubu Headfort Golf Club – dokładnie na Headford New Course (par 72). W puli nagród do podziału jest 200 tysięcy euro.

Choć czołówka rankingu ligi zamiast na grę w Irlandii to szykuje się już do rozgrywek w Hainan Open (na liście są liderzy na czele z Calumem Hillem, Antoine Roznerem, Ricardo Santosem, a także notującym obecnie 7. miejsce Adrianem Meronkiem) to w rozgrywanym od 2015 r. Irish Challenge zagra wielu dobrych zawodników m.in. czternasty obecnie w „Road to Mallorca” Holender Darius Van Driel.

Podczas gdy czołówka rankingu będzie walczyć o awans do European Tour w zbliżających się czterech ostatnich turniejach (poza Irish mowa o Hainan Open, Foshan Open i Challenge Tour Grand Final, który w listopadzie odbędzie się na Majorce) to właśnie Stone Irish Challenge zakończy bitwę o utrzymanie karty Challenge Tour. Rozgrywka w Headfort określi, kto znajdzie się na liście 70 najlepszych graczy, którzy zatrzymają prawo startu.

W ubiegłym tygodniu Gradecki oraz Adrian Meronk walczyli w Maroku. Wynik 155 (+11) nie pozwolił Gradeckiemu przejść cuta turnieju Lalla Aïcha Challenge Tour. Meronk zajął tam dzielone 36. miejsce.

W ubiegłym roku w Irish Challenge rywalizował  Meronk – rezultat 285 (-3) dał mu 11 miejsce. Wygrał wtedy Brytyjczyk Oliver Wilson z wynikiem 276 (-12).

Livescoring: TUTAJ

 

Źródło: PZG

fot. Shots on the Fairway

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni