Mateusz Gradecki, Ani Mru Mru The Match. Gradi Golf Club. Fot: Karolinka

Gradi zagra w Austrii

Przed Mateuszem Gradeckim trzy kluczowe turnieje w walce o podium sezonu 2020, profesjonalnego cyklu Pro Golf Tour. Po zawodach zakończonych w niedzielę w Czechach, w których był piąty, teraz czeka go walka w trzech ostatnich turniejach sezonu 2020, które odbędą się w Austrii i Niemczech.

Mateusz Gradecki jest już w austriackim Schladming, gdzie w środę, w alpejskiej scenerii pola Schladming Dachstein odbędzie się kolejny turniej cyklu Pro Golf Tour. Mateusz powalczy w nim o jak najlepszy dorobek punktowy do klasyfikacji generalnej – Order of Merit, w której obecnie zajmuje siódme miejsce.

LIVESCORING

 

 

Jak zwykle jest optymistycznie nastawiony przed rywalizacją. W poprzednim turnieju, zakończonym 30 sierpnia na czeskich polach Kynzvart i Sokolov w Mlada Boleslav, zajął on piąte miejsce pomimo niezwykle trudnych warunków pogodowych, panujących na polu. „Niedzielna runda finałowa odbywała się w deszczu i przy bardzo silnym wietrze, na trudniejszym z dwóch turniejowych pól. Nie było dwóch takich samych podmuchów wiatru, więc każde uderzenie wymagało maksymalnie bezbłędnej gry. Cieszę się, że w tak trudnych warunkach udało mi się awansować w rundzie finałowej o ponad 10 pozycji. Ostatecznie zająłem 5 lokatę, a do pierwszej trójki zabrakło mi zaledwie dwóch uderzeń, była więc w moim zasięgu” powiedział Mateusz Gradecki.

 

 

Do Austrii przyjechał z dobrym nastawieniem i gotowy do rywalizacji.

„W ostatnich trzech turniejach Pro Golf Tour będę walczył o miejsce w pierwszej trójce Order of Merit. Zajęcie takiej lokaty zapewni mi wyższą kategorię startu w Challenge Tour. Prawo do startu w przyszłorocznym Challenge Tour już mam, ale warto powalczyć o wyższą kategorię zawodniczą” podkreślił Gradecki.

Oprócz Pro Golf Tour zobaczymy Mateusza jeszcze także w tegorocznych turniejach Challenge Tour, rozgrywanych pomimo kalendarza zmienionego przez pandemię SARS CoV-2.

Sytuacja epidemiczna spowodowała, że rywalizacja sportowa w wielu cyklach golfowych uległa zmianie. Odwołanych lub przełożonych zostało także wiele turniejów Challenge Tour. Z najbliższego turnieju w Irlandii musiałem zrezygnować, ze względu na start w Pro Golf Tour, ale planuję udział w jeszcze kilku turniejach w tym sezonie. Oczywiście jeśli sytuacja związana z pandemią pozwoli na ich przeprowadzenie. Jednak moim celem w Challenge Tour w tym roku będzie przede wszystkim zdobywanie doświadczenia” powiedział.

W ramach Pro Golf Tour przed Mateuszem jeszcze trzy turnieje:

02.09.2020—04.09.2020, Austria: Schladming Dachstein Open 2020 powered by EURAM BANK

08.09.2020—10.09.2020, Austria: Haugschlag NÖ Open by perfect eagle 2020

28.09.2020—30.09.2020, Niemcy: Castanea Resort Championship 2020

 

***

 

Warto przypomnieć, że Mateusz Gradecki to pierwszy Polak, który zwyciężył w zawodowym zagranicznym turnieju, liczącym się do rankingu światowego. Obecnie jest zawodnikiem Challenge Tour, do którego awansował już w pierwszym sezonie zawodowej kariery, zdobywając w sezonie 2018 czołowe miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu Pro Golf Tour. W swoim pierwszym zawodowym sezonie Gradecki trzykrotnie zajmował miejsce na podium a sześciokrotnie w top 10 Pro Golf Tour. W golfie zawodowym startuje z licencją PGA Polska.

Ma za sobą znakomitą karierę w golfie amatorskim. Jest pięciokrotnym Mistrzem Polski, a także Międzynarodowym Mistrzem Turcji w golfie. Łącznie zwyciężył w dziesięciu turniejach, które zaliczają się do Światowego Rankingu Amatorów. Trzykrotny mistrz konferencji południowej amerykańskiej ligi akademickiej NCAA z drużyną East Tennesee State University.  W swojej karierze brał udział w turniejach rozgrywanych w USA, Meksyku, RPA, Japonii, Puerto Rico, Turcji i w 15 krajach Europy. Jego rodzimym klubem jest Gradi Golf Club w Brzeźnie.

Mateusz jest też jednym z pierwszych w Polsce zawodników, dla których golf to rodzinna tradycja. Miłość do tego sportu zaszczepili w nim rodzice, którzy od wielu lat z sukcesami realizują się sportowo na poziomie amatorskim.  Sukcesy w kobiecej reprezentacji Polski  odnosi natomiast siostra Mateusza, Dominika, która obecnie studiuje w USA.

 

Kibicujemy! #GoGradi! 

Źródło: Kancelaria PR, Przemysław Śmiałkowski

Zredagowała: Kasia Nieciak

LIVESCORING

Relacja z występu w Czechach: TUTAJ

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni