Mateusz Gradecki. Fot. archiwum Strzały na Fairway’u.

Gradi w Open Royal Golf Anfa Mohammedia

W środę o godz. 11.50 Mateusz Gradecki rozpocznie zmagania w Open Royal Golf Anfa Mohammedia 2020 – kolejnym marokańskim turnieju trzecioligowej serii Pro Golf Tour.

Pierwszą rundę rozegra na polu Bahia Beach Golf (par 72), a w kolejnej przeniesie się na Royal Golf Anfa Mohammedia (par 70). 

 

 

Oba pola położone są w Al-Muhammadijja, kilka kilometrów od Casablanki, w której to dwa tygodnie temu odbywał się turniej Open Casa Green Golf z udziałem „Gradiego”, jednak wtedy reprezentantowi Polski nie udało się przejść cuta. Natomiast w połowie lutego zajął wysokie piąte miejsce w Open Palmeraie Country Club, który również odbywał się w Casablance.

 

 

„Nastawienie super! Jestem ready. Nie mam dość gry w Afryce. Po pierwszej próbnej dzisiaj, jutro poznaję następne pole, którego jeszcze nigdy wcześniej nie grałem i będę całkiem gotowy. Wszystko jest na swoim miejscu i w Maroko ogólnie też jest całkiem fajnie” – relacjonował w poniedziałkowy wieczór 26-latek.

Na tych samych polach 10 marca rozpoczną się kolejne zawody trzeciej europejskiej ligi – Open Bahia Golf Beach 2020, a po nich kolejne cztery turnieje odbędą się w Maroku. Dopiero pod koniec kwietnia PGT wróci na Stary Kontynent, a rozgrywki zaplanowano m.in. w Austrii, Czechach, Niemczech oraz w Polsce. Polish Open odbędzie się w dniach 1-3 lipca na polu Gradi Golf Club w podwrocławskim Brzeźnie.

 

Livescoring TUTAJ.

Źródło: PZG

Fot. archiwum Strzały na Fairway’u.

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni