Mateusz Gradecki. Irish Challenge 2022. The K Club. Fot. Kuba Dymecki

Gradi w Irish Challenge

Po ostatnim fantastycznym występie w Big Green Egg German Challenge Mateusz Gradecki nie zwalnia tempa – w czwartek zaczyna rywalizację w kolejnej odsłonie Challenge Tour. Tym razem powalczy w Irish Challenge.

 

Livescoring TUTAJ

 

Piątek

Mateusz rozpoczął drugą rundę od ośmiu parów z rzędu, by pierwszy birdie trafić na swoim dziewiątym dołku – czyli osiemnastce pola Palmer South w The K Club. Później dorzucił jeszcze tylko jeden birdie i niestety trzy bogeye. Rundy 71 i 73 sprawiły, że zabrakło mu jednego uderzenia do przejścia przez cut, który znajdował się na poziomie -1.

Pytany po turnieju o to jak grało mu się w Irlandii, jak poskładał aktualny zestaw – z tego czym grał ostatnio i z odnalezionymi kijami i gdzie wystąpi w najbliższym czasie, depeszował: „W Finlandii nie gram, gram od Danii. Z zestawu zapasowego zostawiłem w sumie krótkie irony – do siódemki i puttera. Już widzę, że wedge zmienię z powrotem na te z zastępczego setu. W Irlandii wszystko było dobrze. Super drivowałem –  wreszcie swoim driverem. Miałem niestety serię niefortunnych zdarzeń na paru dołkach, szczególnie na pierwszym dołku turnieju. Mogło wpaść parę puttów więcej. Próbowałem być cierpliwy do końca, licząc że w końcu coś wpadnie i zdarzy się coś pozytywnego, ale raczej w tym turnieju było więcej złych zwrotów niż odwrotnie”.

 

Na prowadzenie, po rundach 66 – 65 wysunął się Anglik Todd Clements.

Dwa uderzenia za nim są dwaj Irlandczycy – Conor Purcell i John Murphy.

 

Czwartek

Wszystko rozpoczęło się od trzęsienia ziemi. Gradi zanotował dystyngowaną, niezbyt szczęśliwą „siódemkę” na pierwszym dołku i później trzeba było cierpliwie odrabiać straty. Dobrze wiemy, że zwycięzca Limpopo Championship potrafi to robić. 

 

 

Od tego czasu nieco zaczerwieniło się na karcie. Gradi trafił sześć birdie, urozmaiconych dwoma bogeyami. Runda 71 uplasowała go na 48. pozycji, dzielonej z dziewiętnastoma zawodnikami, w tym z Hiszpanem Alejandro Del Rey’em, z którym Mateusz walczył w ubiegłotygodniowej dogrywce turnieju Big Green Egg German Challenge!

 

UWAGA. 3 sierpnia, w środę o 21:00 zapraszamy na PREMIEROWE telewizyjne podsumowanie

turnieju Green Egg German Challenge!

 

 

Na prowadzeniu jest Szwajcar Joel Girrbach, który w czwartek wykręcił na dobry początek rekord pola 64.

 

 

Tuż za nim uplasował się międzynarodowy tercet: Gary Stal, Stefano Mazzoli i Conor Purcell. 

 

 

Mateusz rozpoczyna drugą rundę z dziesiątego tee, o godzinie 9.20.

 

Kibicujemy. #GoGradi!

 

 

 

Zapowiedź turnieju

Grę na polu Palmer South w The Kildare Country Club, zwanym w skrócie jako The K Club, Gradi rozpocznie w czwartek o godzinie 14.20 czasu polskiego.

W głowie luz, nastawienie dobre. Kije mam po swojemu dobrane, wreszcie odzyskałem mój sprzęt, także nie może być lepiej. Pogoda irlandzka, wprawdzie jeszcze nie tak typowo, bo póki co nie wiało i nie padało, ale jest zimniej niż u nas, tak świeżo. Pole fajne, warunki wspaniałe, greeny bardzo trudne i to będzie główny aspekt do rozkminienia” – depeszował.

golfchannel.pl/?news=gradi-ii-w-green-egg

 

K Club jest jednym z najbardziej kultowych miejsc na golfowej mapie Irlandii. Klub wielokrotnie gościł wiele głośnych wydarzeń, m.in. Irish Open, ostatnio w 2016 roku, ale  The Horizon Irish Open, czyli turniej, w którym niedawno triumfował Adrian Meronk, wróci do The K Club już w roku 2023. Ma być też gospodarzem edycji 2025 i 2027.

 

 

W 2006 roku odbywał się tu Ryder Cup. Na Palmer North Course triumfowała drużyna z Europy, pod dowództwem Walijczyka Iana Woosnama. Jednym z największych bohaterów tamtego Ryder Cup był Darren Clarke, który zdecydował się tam zagrać, niedługo po śmierci ukochanej żony.

 

Gradiemu w Irlandii towarzyszy caddie – Jakub Dymecki.

 

golfchannel.pl/?news=dymek-o-sobie

 

W ubiegłym roku, gdy Irish Challenge odbywał się w Portmarnock Links, Polak zajął dzielone 43. miejsce. Zwyciężał  Daan Huizing.

 

Zapowiedź turnieju: PZG/Anna Kalinowska

Livescoring TUTAJ

 

 

Zdjęcie główne: Kuba Dymecki

Aktualizacje i redakcja: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni