Mateusz Gradecki. Fot. Team Gradi

Gradi w Indoor Golf Group Challenge

Mateusz Gradecki w czwartek rozpoczyna udział w Indoor Golf Group Challenge, rozgrywanym w Allerum Golfklubb koło portowego Helsingborga.

challenge-tour/indoor-golf-group-challenge-2022/leaderboard

„Po dwóch nie do końca udanych startach, w poniedziałek przejechałem na południe Szwecji. W Dormy Open i Frederikshavn Challenge za dużo energii włożyłem w przejście cuta i potem weekend nie układał się tak, jakbym chciał. Teraz miałem dwa dni na przygotowanie i przemyślenie, aby poprawić tych parę szwankujących elementów. Czuję się dużo lepiej, forma sprzyja” – depeszował.

Jak wspomniał, pole w Helsingborgu jest zupełnie inne niż to koło Sztokholmu.

To ostanie było bardzo wymagające, szczególnie jak nie prezentowało się swojej stuprocentowej dyspozycji, takiej swojej pewnej gry, a potem agresywnie próbowało się nadrobić wynik. Dało się nagubić strzałów, a teraz powinno być więcej dobrych wyników. Trzeba będzie robić birdie” – opowiadał.

Allerum Golfklubb obchodzi w tym roku 30-lecie. Obiekt o parkowym klimacie ma na swoim terenie zarówno mistrzowską osiemnastkę, jak i 9-dołkowe pole „pay and play”.

Dormy Open Gradi zakończył na 72. miejsu, po rundach na 71, 72, 75, 75 (łącznie +5). Tydzień wcześniej w Danii był na T44, na karcie z 74, 70, 71 i 71 uderzeniami (suma -2).

Zwycięzcą Dormy Open został Hiszpan Emillio Cuartero Blanco.

Indoor Golf Group Challenge zakończy „skandynawski swing”. Ze Szwecji druga europejska liga zawodowa przeniesie się do Belgii, gdzie pod Brukselą zostanie rozegrany B-NL Challenge Trophy by Hulencourt. Kolejnymi wrześniowymi przystankami w drodze na Majorkę będą Open de Portugal, Swiss Challenge i Hopps Open de Provence, a na październik zaplanowano British Challenge i English Trophy. Wielki finał Rolex Challenge Tour Grand Final 3-6 listopada na „perle Balearów”.

W rankingu Road To Mallorca reprezentant Polski zajmuje 14. miejsce. Na czele jest Niemiec Freddy Schott.

Pierwszą i drugą rundę Mateusz rozegra ze Szkotem Liamem Johnstonem i Hiszpanem Javierem Sainzem. W czwartek wystaruje o 8.40, a w piątek o 13.20.

 

 

Livescoring TUTAJ

Źródło: PZG/Anna Kalinowska

Fot. Team Gradi

Zredagowała Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni