Mateusz Gradecki. Big Green Egg German Challenge 2022. Fot. Krzysztof Gradecki

Gradi zagra w Belgii

Po ostatnim turnieju w Szwecji Mateusz Gradecki pokonał 1200 km i w poniedziałek dotarł do Belgii, gdzie w czwartek rozpocznie rywalizację w kolejnym etapie cyklu Challenge Tour – tym razem będzie to B-NL Challenge Trophy by Hulencourt.

 

Livescoring TUTAJ

 

 

To już czwarty turniej z rzędu, więc przygotowania są trochę luźniejsze. Pracuję nad tym, żeby wejść w formę, bo te ostatnie starty nie były takie, jakbym chciał. Staram się nie przetrenować, chcę być gotowy na niedzielę, a nie na czwartek. Muszę dobrze gospodarować energią i treningiem, tak żeby równo grać przez cały turniej. Po B-NL Challenge Trophy by Hulencourt czeka mnie tygodniowa przerwa na regenerację sił“ – opowiadał Gradecki.

 

 

W zeszłym roku Gradi zakończył ten turniej na 49. pozycji z wynikiem +2. Triumfował Alfredo Garcia-Heredia po zaciętej 4-osobowej dogrywce. Turniej rozgrywano wtedy na polu The Duch w Holandii. 

 

 

Golf Club d´Hulencourt został oddany do użytku w 1988 roku. Pole zaprojektowane przez Jean-Manuel Rossi charakteryzuje się dużą ilością hazardów. Twórca dokładnie przemyślał ułożenie przeszkód wodnych i w zależności od kierunku wiatru odgrywają one inną rolę. Pole powstało na miejscu historycznej posiadłości z XVII wieku i ten klimat  postanowiono przenieść do domku klubowego.

 

 

Gradecki po ostatnich turniejach spadł na miejsce 16. w Road to Mallorca, rankingu pozwalającym na przejście do DP World Tour. 

Przed B-NL Challenge Trophy w klasyfikacji prowadzi Freddy Schott, tuż za nim plasuje się Olivier Hundelboll, a podium zamyka Jens Dantrop.  Na awans do pierwszej ligi może liczyć pierwsza 20. w rankingu.

 

 

Tydzień temu w Szwecji zwyciężał Mikael Lindberg.

 

 

Gradi rozpocznie pierwszą rundę o godzinie 14.35. We flighcie zagrają z nim Irlandczyk Gary Hurley i Anglik Jack Yule.

 

#GoGradi!

 

 

 

tekst: Matylda Kuna/PZG

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni