Mateusz Gradecki. Fot. Team Gradi

GRADI W B-NL CHALLENGE TROPHY

W czwartek wystartował kolejny turniej z cyklu Challenge Tour – B-NL Challenge Trophy. Oczywiście na liście startowej nie mogło zabraknąć Mateusza Gradeckiego.

 

FINAŁ

Po dość zróżnicowanych rundach 67-75-75-69 Mateusz uplasował się na pozycji T49, awansując w niedzielę o jedenaście miejsc w klasyfikacji. Sam tak opisywał wydarzenia z Holandii: „Chyba trochę dało mi się we znaki granie czwarty tydzień z rzędu. Nie było świeżości. Wszystko wydawało się trudne, za mało przyjemności z gry i przez to było sporo średniego golfa. Teraz mam tydzień odpoczynku więc wróci radość z gry i puzzle zaczną układać się znacznie prościej.

 

 

W weekend dali nam po dwóch amatorów do flightów. Graliśmy po sześć godzin, w grupach czteroosobowych. Dziwne doświadczenie, mocno wybijające z rytmu. Pół turnieju grałem z juniorami. Dzisiaj była mega fajna gra z tee do greenu, ale nie wjeżdżały putty z 4- 6 metrów więc trafiałem mało birdie z dobrej gry”.  

Po niesamowitej dogrywce zwyciężył Hiszpan Alfredo GARCIA-HEREDIA.

Po uzyskaniu wyniku -11, oprócz niego dogrywali się jeszcze Haraldur MAGNUS, Michael HOEY i Marcus HELLIGKILDE.

Na pierwszym dołku odpadł Michael, który jako jedyny zagrał para! Na trzecim dołku z turniejem pożegnał się Haraldur, a Alfredo i Marcus pojedynkowali się dalej. Ostatecznie birdie na SIÓDMYM dołku play-off zdecydowało o triumfie Hiszpana, dla którego była to pierwsza wygrana na Challenge Tour!

W tym tygodniu Challenge Tour przenosi się do legendarnego The Belfry! Gradi pauzuje.

 

RUNDA TRZECIA

Mateusz z kolejną rundą 75 i wynikiem +4 rozpocznie finał z odległej pozycji sześćdziesiątej.

Liderem turnieju został Szkot Craig Howie – zwycięzca tegorocznego Range Servant Challenge, w Szwecji.

Po piętach depcze mu lider po każdej z dwóch pierwszych rund turnieju – Duńczyk Marcus HELLIGKILDE.

Miejscem trzecim dzieli się pięcioosobowa, międzynarodowa ekipa pościgowa.

Gradeusz rozpoczyna rundę finałową o godzinie 10.23. Towarzyszyć będzie mu Szwed Christopher SAHLSTROM.

#GoGradi!

 

RUNDA DRUGA

Drugiego dnia Mateusz zanotował 75 uderzeń, spadając w klasyfikacji poza pierwszą trzydziestkę. 

Na prowadzeniu utrzymuje się Marcus HELLIGKILDE, który do rundy 63 dodał w piątek 70 uderzeń.

Drugim miejscem dzielą się Clément BERARDO i Hurly LONG. Obaj zagrali tego dnia 66 uderzeń.

Warunki nie były najłatwiejsze.

 

 

RUNDA PIERWSZA

Pierwszy dzień rywalizacji Mateusz zakończył ze świetnym wynikiem 67, plasując się na pozycji siódmej, dzielonej z pięcioma zawodnikami, ze stratą czterech uderzeń do lidera. W swojej dość wybuchowej rundzie -4 zanotował aż siedem birdie, jednego doubla i jednego bogeya! Oto jak relacjonuje swoje poczynania sam Gradi: „Na pewno jestem zadowolony z -4. Ten doubel był trochę przypadkowy, po jednym złym strzale. Zagrałem do wody i tyle, nie ma co się za bardzo rozwodzić na ten temat. Świetnie puttowałem, 'drivowałem’ bardzo dobrze, miałem siedem birdie, a szans było jeszcze na parę więcej. Do trzech i pół metra było dziesięć na dziesięć. Puttuję bardzo dobrze i cała gra jest na dobrym poziomie. Trzy takie rundy więcej –  taki jest plan. Gram swoje, każdą rundę, każdy strzał traktuję osobno i robię swoje. Pole jest fantastyczne. Prawdopodobnie najlepiej przygotowane w całym sezonie. Jest dość wymagające, ale też daje dużo szans, jeśli dobrze uderza się z tee. Grano tutaj KLM Open przez parę lat i myślę, że to jest jedno z lepszych pól w Europie”.

Na prowadzeniu, ze świetną rundą 63, znajduje się Duńczyk Marcus HELLIGKILDE.

Drugi jest Austriak  Lukas NEMECZ, który zagrał rundę 65.

Trzecim miejscem, z wynikiem 66 dzieli się pięciu zawodników.

Mateusz rozpoczyna drugą rundę o 13.10. Tym razem zagra z pierwszego tee. Towarzyszyć mu będą Hiszpan Victor Pastor i Austriak Martin Wiegiele. 

 

ZAPOWIEDŹ TURNIEJU

Areną zmagań jest holenderskie pole The Dutch, zlokalizowane w miejscowości Spijk, niedaleko miasta Gorinchem, zaprojektowane przez 31 – krotnego szkockiego zwycięzcę turniejów European Tour – Colina Montgomerie.

To właśnie tam w ostatnich latach rozgrywany był turniej Europan Tour – Dutch Open. Ostatnio na tym polu zwyciężał Ashun Wu, w 2018 roku, w turnieju KLM Open. W 2019 roku triumfował Sergio Garcia, jednak wtedy zawody odbyły się na polu The International, w Amsterdamie. W 2020 roku turniej odwołano z powodu pandemii.

 

 

#KIBICUJEMY! #GOGRADI!

Livescoring: TUTAJ

Głosowo depeszował: Gradeusz

Zdjęcie: Team Gradi

Napisała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni